fiszki

Temat przeniesiony do archwium.
zaczynam dopiero naukę angielskiego , jakiej firmy fiszki polecacie ?
Fiszki te według mnie bardzo dobry system nauki. Według mnie najlepsze efekty daje podejście czytania angielskich tekstów i tworzenie własnych fiszek z danym słówkiem wraz z użytą sentencją. Ja uczę się z aplikacji Modern Fleshcards (Android i Windows 10). Ważne jest żeby poza samym słówkiem uczyć się też jakiejś sentencji, zdania z użyciem danego słówka, co pozwala nam w dużo większym stopniu na naukę nie tylko słownictwa ale również konstrukcji gramatycznych. Fiszki to najlepsza metoda, dodatkowo polecam czytanie i słuchanie no i oczywiście jeśli jest sposobność to mówienie. Android - https://play.google.com/store/apps/details?id=mfxamarin.Droid , Windows 10 - https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/modern-flashcards/9nblggh4x48w
Jeśli temat jeszcze aktualny to w 2016 r. nabyłem cały zestaw fiszek z wydawnictwa Cztery Głowy.
Jest to 6 takich niebieskich pudełek, poziomy A1-A2-B1-B2-C1-C2.
Może cena nie zachęca bo 1 pudełko kosztuje 60 zł czyli razem wychodzi 360 zł ale po co przepłacać...
Zamiast w Empiku kupiłem przez neta, akurat trafiłem na promocję 40 zł za pudełko czyli razem 240 zł :)
Najlepiej przejrzeć najpierw oferty na Allegro i Ceneo.
Każde słowo/zdanie nagrane jest na mp3 (do ściągnięcia z netu po wpisaniu kodu z pudełka).
Aha, w każdym pudełku jest 1040 kartoników i kolorowe przegródki.
Hej. Może moja wypowiedź ci pomoże.
FISZKI z Compania Lingua Angielski w karteczkach - mam słownictwo A2, B1, B2, C1. Więcej nie kupowałam przez neta, trafiłam na promo nie wydałam z wysyłką do domu kurierem nawet całej stówki. W sklepie się nie opłaca przepłacać. Fiszki nie mają listy słówek, nie mają programu porządkującego, ani aplikacji na telefon. Są za to nagrania na MP3 (dołączona CD). Nie trzeba ściągać z neta, masz CD w pudełku - co jest plusem. Z dołączonych smyczek + etui raczej się nie korzysta. Moim zdaniem zbędna sprawa - zamiast tego mogłaby być memo lista słowek i program. Mam wrażenie że jest ich ilościowo więcej niż tych drugich.
FISZKI plus - Idiomy z wyd. Edgard - Mam tu Memolistę wszystkich słówek (super sprawa) oraz program porządkujący naukę słowek tzw. Aktywny trening. Program fajny - ale nie mam możliwości synchronizowania go z telefonem. Możemy nawet zrobić własną play listę. Nagrania i program na PC ściąga się przez neta, a kod jest wpisany na papierowym krążku imitującym CD.
WSPÓLNE:
- taki sam papier niepowlekany dla każdej fiszki
- słówko+ zdanie+ tłumaczenie na każdej fiszce
Moje opinie: Edgard fajniejszy. Do tych pierwszych fiszek używam programu Anki - niestety kazdą fiszkę muszę wpisać sobie. No i mam synchronizację z telefonem :) bardzo łatwa i fajna aplikacja.

Gdybym miała tą wiedzę co mam teraz, to na pewno nie kupiłabym słownictwa a zamiast niego wybrałabym idiomy, phrasal verbs, kolokacje oraz prepositions i tyle.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Mógłby ktoś przetłumaczyć proszę