Rozumienie ze słuchu

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie ! ,
Z angielską gramatyką , czytaniem , pisaniem , mówieniem lepiej lub gorzej ale jakoś sobie radzę ( poziom Pre - intermediate 2 ) . Natomiast prawidłowe rozumienie ze słuchu to u mnie TOTALNA KATASTROFA !! zwłaszcza gdy ktoś mówi normalnym tempem , jak w czasie rozmowy . Próbuję na różne sposoby poprawić ten element nauki języka , ale efekty są MIERNE . Czy ktoś miałby dla mnie jakieś skuteczne rady ? Bardzo proszę , pomóżcie ...
Cześć !
No trzeba słuchać, i to dużo. Najlepiej podcasty, bo można słuchać wszędzie i wybrać sobie tematykę i/lub poziom. Robić ćwiczenia na słuchanie, tu masz np. dostępne na różnych poziomach: http://www.esl-lab.com/

Czasem jak za szybko mówią można sobie zwolnić odtwarzanie w ustawieniach.
Ogladac filmy anglojezyczne z napisami w jez. angielskim. Mozna zatrzymac klatke, powtorzyc. Mozna obejrzec wiecej niz raz i kolejnym razem starac sie nie patrzyc na napisy.
Jak rozmawiasz z zywa osoba to nigdy sie nie krepuj tylko popros zeby powtorzyl, lub mowil wolniej.
Najgorsze sa testy na listening comprehension, bo do tego wszystkiego sa czasem glupio podchwytliwe i dochodzi jeszcze jakosc dzwieku. Powodzenia.
Dobrze byłoby pozwolić się ukierunkować nieco nauczycielowi. Nieraz nie wszystko da się robić najlepiej na własną rękę. Mam tu wiele przemyśleń.
Oglądanie filmów z napisami to zły pomysł, bo wtedy nie skupiasz się w 100% na słuchaniu ale na czytaniu napisów. Oglądaj bez napisów, później sprawdzaj to czegoś nie zrozumiałaś, bądź powtarzaj nagranie wielokrotnie. Słuchaj tego co Cię interesuje, ja np. zawsze odpływam na tym co mnie nudzi i mam poważny problem z koncentracją.

Ja pamiętam, że na moim pierwszym listeningu miałam 20% (!), a po roku na egzaminie chyba już 90% - przerobiłam w tym czasie kilka podręczników do listeningów.
Tak, też słucham podcastów + obowiązkowo czytam transkrypcje (jeśli są) aż zrozumiem wszystko. :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Podręczniki językowe