Tłumaczenie części zdania

Temat przeniesiony do archwium.
"It is a competetive adventure sport which has become the world's most popular way to share the air."
To jest konkurencyjny, przygodowy sport, który stał się najbardziej popularnym na świecie sposobem do dzielenia powietrza."
Jak przetłumaczyć pogrubiony fragment zdania? Słowniki mi tłumaczą podobnie, jak napisałem. Domyślam się, że chodzi o sport w którym spada się po wyskoczeniu z samolotu, ale w języku polskim chyba nie ma czegoś takiego jak "dzielenie powietrza". Chociaż jak to tak rozpisałem, to w języku potocznym można użyć tego zwrotu i chyba niepotrzebnie piszę ten temat, ale wolę się upewnić/poznać lepsze tłumaczenie
edytowany przez 015315o4262: 14 maj 2018
co to za sport?
Nie wiem. To jest z ćwiczenia w podręczniku On Screen i po wstawieniu 3 brakujących słów w luki do tekstu, trzeba określić jaki to sport. Nie znam odpowiedzi, ale tak jak pisałem, można się domyślić, że chodzi o wyskoczenie z samolotu i spadanie, a potem włączenie spadochronu (nie znam nazwy tego sportu).
P.S. Chyba że nazwa to po prostu spadochroniarstwo, nie znam się, ale dokładna nazwa nie jest chyba potrzebna do przetłumaczenia tego?
Znalazłem odpowiedź, ten sport to skydiving, czyli akrobacje spadochronowe.
Ale dalej nie wiem, jak przetłumaczyć "share" w tym kontekście.
edytowany przez 015315o4262: 14 maj 2018
dużo jest takich sportów
nie masz tego w slownictwie unitu?
wykorzystywania powietrza
korzystania z powietrza
można dodać 'wspólnie'
W tym podręczniku jest słownik, w którym definicje są po angielsku. Jest to dla mnie za wysoki poziom, żeby korzystać z angielskiego słownika, więc nie używam podręcznikowego.
Ale chyba zaszło nieporozumienie, ja pytam się o to:
"It is a competetive adventure sport which has become the world's most popular way to share the air."
To jest konkurencyjny, przygodowy sport, który stał się najbardziej popularnym na świecie sposobem do dzielenia powietrza."
Sport to skydiving, czyli akrobacje spadochronowe. Po wpisaniu "skydiving" w grafice Google są zdjęcia.
Cytat: mg
wykorzystywania powietrza
korzystania z powietrza
można dodać 'wspólnie'

Ok, dzięki
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie