Nauka mowienia

Temat przeniesiony do archwium.
W polskich szkołach dzieci uczą się języka angielskiego od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Jak to możliwe, że po kilkunastu latach nauki ciągle mają problem z mówieniem? Niestety, tradycyjny sposób nauczania sprzyja powstawaniu blokad.Nacisk na słownictwo i gramatykę jest nieproporcjonalnie duży w stosunku do ćwiczenia mówienia. ....wtedy myślałam, że dopiero jak nauczę się jeszcze więcej słów i będę znała na blachę gramatykę, to będę miała wszystkie narzędzia, by mówić. Tak jednak to nie funkcjonuje

https://www.onet.pl/styl-zycia/miasto-kobiet/mialam-szostke-na-swiadectwie-a-nie-potrafilam-mowic/2m51h4j,30bc1058
Na mówienie nie ma czasu.

Koleżanka, która od lat pracuje w szkole, podzieliła się ze mną niedawno swoim przekonaniem, że te wszystkie podstawy i programy tworzą ludzie, którzy nigdy nie uczyli w szkole, a najwyżej są utytułowanymi specjalistami od metodyki. Dlatego to wszystko jest takie nierealistyczne.
Cytat: ullak
Na mówienie nie ma czasu.

Wiem, ze nie ma, ale nawet jakby byl, to tez nie byloby nauki mowienia. W prywatnych szkolach jest odrobine lepiej, ale tez kiepsko. Szkoly prywatne nie przykladaja sie nalezycie za pieniadze, ktore biora. Latwiej jest kupic aplikacje i dac dzieciom sluchac i klikac.
Problemem jest tez panujaca mentalosc "slowkowo-gramatyczna"
Np. w Holandii. nauka angielskiego opiera sie na wylacznie uczeniu komunikacji,

Koleżanka, która od lat pracuje w szkole, podzieliła się ze mną niedawno swoim przekonaniem, że te wszystkie podstawy i programy tworzą ludzie, którzy nigdy nie uczyli w szkole, a najwyżej są utytułowanymi specjalistami od metodyki. Dlatego to wszystko jest takie nierealistyczne.

A ja myslalm, ze to British-e te podreczniki projektuja.
Chodzi mi o podstawę programową i program nauczania, gdzie wszystko co ma być nauczone jest bardzo szczegółowo wypisane i w teorii wygląda bardzo ładnie.
Czy ktos sie orientuje jaki certyfikat jest wymagany aby uczyc w szkole podstawowej i czy mozna uczyc bez certyfikatu.
dyplom ukonczenia odpowiednich studiow lub kursow nauczycielskich
Chodzilo mi o certyfikat jezykowy , nie metodyczny dla tych, ktorzy nie sa po filologii.
Czy zdarzaja sie przypadki zatrudniania nauczycieli bez odpowienio udokumentowanych kwalifikacji i czy to jest zgodne z rozporzadzeniami kuratorium?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauczyciele angielskiego