DO BEJOTKI

Temat przeniesiony do archwium.
Język angielski A-Z Repetytoriumjezyk angielski a-z repetytorium
Szewczak Jacek
Co sadzisz o tej pozycji:) ?ja jestem bardzo zadowolony:) przejzyscie i jasno wylozona wiedza:) ciekaw jestem jednak Twojej opini (jako ksperta w dziedzinie pomocy naukowych do nauki jezyka) czy sa tam jakies bledy?
Pozdrawiam
Dziękuję za słowa uznania. Niestety nie mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Interesuję się metodami nauki języków, szczególnie komputerowego wspomagania procesu nauczania. Mam sporo podręczników i repetytoriów, ale akurat tego nie.
Może jednak odpowie Ci ktoś inny, np. nauczyciel lub student angielskiego.
>>szczególnie komputerowego wspomagania procesu nauczania

A jakie to metody?
hej, ja nie ma repetytorium od "A do Z" ale testy gramatyczne od A do Z.Muszę przyznać, że fajne wydawnictwo, niedrogie. Testy poukładane działami, dużo rzeczy podchwytliwych.Korzystam z tego do przygotowań maturalnych :D

Pozdrawiam :P
Nie wiem dlaczego z mojej wypowiedzi wyróżniłaś to jedno zdanie. Mnie interesują wszystkie metody - Metoda Callana, Metoda SITA, Fiszki, itd, itp... Napisałem, że szczególnie metody komputerowego wspomagania procesu nauczania. Czy jest w tym coś niezrozumiałego? Przecież autorzy każdego programu przyjmują jakąś właściwa dla niego metodę.

Progamy z serii EuroPlus+ są elektronicznymi podręcznikami, stosują więc metodę najbardziej zbliżoną do tradycyjnej, podręcznikowej.

Autor programu SuperMemo opraciował metodę optymalizacji powtórzeń, którą nazwał SuperMemo i od niej nazwał swój program SuperMemo. Początkowo był to typowy program wspomagający naukę słownictwa. Ale możliwości jakie dały multimedialne systemy pozwoliły tworzyć oprócz tradycyjnych baz słownikowych wersje "podręcznikowe" baz. Dzisiaj już trochę zapomniane Video-English, Cross Country, Easy English i ABC English. Powstały natomiast bazy "First Steps in English" i "The Next Steps to English", które nie ustępują "EuroPlusom", a może nawet je przewyższają.

Autorzy Prof. Henryego wykorzystali pomysł optymalizacji powtórek i opracowali swój program Prof. Henry - Słownictwo, w którym trochę inaczej dobierają i prezentują słownictwo, ale dają mozliwość uczenia się słówek z kontekstem i przykładami zastosowania ich w zdaniach.

Program eTeacher z kolei to zbiór ćwiczeń słownikowych i gramatycznych, który pozwala opanować w krótkim czasie wybrane podzbiory słownictwa i zagadnienia gramatyczne. Nie znam jeszcze najnowszej wersji tego programu, ale na podstawie znajomości wszystkich wcześniejszych jego wersji mogę go śmiało polecić. Uważam, że jest trochę za drogi jak na taką formę dystrybucji, ale zamówiłem go, uważam, że warto.

Jeszcze ciekawsze metody zaprezentowała seria LangMaster. Programy z tej serii, to skrócone książeczki do czytania lub artykuły prasowe i wywiady ze znanymi ludźmi, na ppdstawie, których użytkownik poznaje nowe słownictwo i zagadnienia gramatyczne. Jako ciekawostkę dodam, że tu też mamy do czynienia z klonem SuperMemo. W tych programach netda ta nazywa się "Rewise". Nie potrafię ocenić jej skuteczności. Słownictwo zawarte w tych programach poznałem wcześniej dzięki pracy z SM. Muszę jednak przyznać, że podoba mi się sposób w jaki ta metoda włączona została do czytania Langmaster-książeczek.
>>Napisałem, że szczególnie metody komputerowego wspomagania procesu nauczania. Czy jest w tym coś niezrozumiałego?

Zrozumiałe jest wszystko. Po prostu chciałam się dowiedzieć akurat komputerowych metod i dlatego tylko o nie spytałam. Nie miałam przecież nic złego na myśli. Dziękuję za wyjaśnienie.
Yan4,
Ja zaczynałem moją naukę ang od tej książki. Jak mówisz przejrzysta i bardzo dobra. Jest parę literówek ale da sięto wychwycić jeśli uważnie śledzi się każdy rozdział.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Programy do nauki języków

 »

Pomoc językowa