praca tlumacza - cennik?

Temat przeniesiony do archwium.
witam wszystkich!
Trafila mi sie praca na dwa dni jako tlumacz.
dwojka rodowitych amerykanow przyjezdzaja do polski, ale ani oni nie zaja polskiego, ani ludzie do ktorych przyjezdzaja angielskiego.
I niewiem ile za godzine powinnam policzyc? Wiecie moze? Bo ja szukalam troche o tym, ale patrzac na cenniki profesjonalnych fimr ktore niejednokrotnie chca po 15[tel]za godzine calkiem jusz mi pomieszalo sie w glowie :) (Myslalam ze w firmach mniej biora:] )
macie jakies pomysly ?
Ja bym to uzgodnila od razu - tyle i tyle na dzien - nie wiadomo jakiego tlumaczenia oni potrzebuja - jak to firmowe - to wiecej (zacznij od 200-250dol na dzien-jak bedziesz potrzebna 8 godzin). Inaczej jak beda ciebie traktowac jak rodzine np. zapraszac na obiady, wyjscia.
poprostu takie 'gadanie' co u nich, nie widzieli sie jakies 20 lat, teraz tu przyjezdzaja na wycieczke czy cos, spedze z nimi jakies 36 godzin - 2 dni + noc. Spie tam i jedzenie z tego co wiem to tez mam. zeby nie przyjezdzali po mnie zaraz z rana jak sie obudza i beda cos chcieli, itp.
dol - dolarow? :P tylko ze mnie polska rodzina 'wynajmuje"
nie ma nikt wiecej pomyslu?
sorki, myslalam, ze to wiecej oficjalne tlumaczenia. Pomysl, ile ta praca jest warta - wg mnie nawet z wszystkim to przeciez za 5pln na godzine to nie bedziesz tego robila.
jeszcze jedno - czy po prostu ta rodzina nie oczekuje ze zrobisz to 'free gratis' bo bedziesz z nimi mieszkala itp. - prosze uzgodnij jakas cene 'przed' a nie 'po'. Po prostu powiedz, ze niestety za twoj czas i tlumaczenia sie placi.
umuwilismy sie wstepnie na 1[tel]zl za dzien, podobno to nie bedzie ze caly czas gadanie i dluzsze przerwy, jakos to bedzie.
dzieki za pomoc.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Praca za granicą

 »

Studia językowe