czy metoda nauki Sita jest skuteczna?

Temat przeniesiony do archwium.
witam,
rozpoczęłam właśnie kurs języka ang. dla początkujących metodą SITA. Jestem po pierwszej lekcji - tzw. relaksacji. Proszę o opinie internautów na temat tej metody. Czy można w krótkim czasie oswoić się z językiem i swobodnie porozumiewać za granicą? Za wszelkie wskazówki i podpowiedzi będę wdzięczna. Pozdrawiam wszystkich
aneta
Nie ma cudownych metod. W krótkim czasie można się nauczyć wiele rzeczy - pod warunkiem, że będziesz się uczyć minimum kilka godzin dziennie.
To raczej zależy gdzie się uczysz.. I z kim.
Jak w szkole, to też chciałbym się dowiedzieć ;)
Jak sama, i będziesz uczyła się ambitnie, to masz spore szanse na rozumienie ze słuchu. Z wymową gorzej (no.. znacznie gorzej..).
Najlepiej uczyć się z kimś, wtedy jest większa mobilizacja i druga osoba do rozmów.

Stosowałem "rozszerzoną" metodę nauki metodą: tak na trzy dni:
1. powtórka z okularami, "analiza" dyskusji, nowy materiał z książką i dźwiękiem
2. przegląd nowego materiału, materiał z okularkami
3. czytanie książki *na głos*, dyskusja, rozwiązywanie ćwiczeń i gramatyka

Okularki lepiej "odpalać" rano. Inaczej "bywa" ciężko (coby nie mówić metoda jest mocno "odprężająca", łatwo po prostu zasnąć..) Czytanie i dyskusje warto nagrywać: człowiek jest dużo bardziej krytyczny sam dla siebie..

W całej metodzie najgorszy jest brak przymusu.. Jest parę etapów w których przychodzi zniechęcenie (bo pranie nie zrobione, pies chce na spacer, fajny film w telewizji, boli mnie głowa, itd.)

Inną sprawą jest, że sam w "pełnym" wymiarze w parach przeszedłem tylko 5 lekcji.. Zgodnie z metodą skończyłem pierwszą książkę. A potem to było tylko gorzej.. Musiałbym kupić lepsze słuchawki i zamykać drzwi na klucz..

« 

Business English

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia