Słowniki na filologię ang.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.

Jestem na pierwszym roku filologii angielskiej. Zastanawiam się nad kupnem słowników. W domu mam już PWN-Oxford Polish-English English-Polish. Chcę jeszcze kupić jakiś monolanguage i słownik synonimów (chyba, że coś jeszcze polecicie).
Pozycje jakie chcę kupić to:
Oxford Advanced Learner's Dictionary 7th edition
Oxford Thesaurus (ten mniejszy za 35zł), bo jest jeszcze taki duży za stówkę, ale nie wiem czy sie opłaca.

Czy polecacie coś jeszcze? Może od razu podacie jakieś tanie źródła gdzie to można kupić w internecie bądź trójmieście?

Pozdrawiam!
nie polecalbym Hornby'ego - ma mniej przykladow niz np. Longman czy Collins. Kup jeden z tych dwoch, a po 2 latach dokup slownik, w ktorym definicje nie sa pisane uproszczonym jezykiem (Oxford lub Penguin lub np. Webster, żeby poznać American English)
Oprocz Thesaurusa na pewno przyda sie slownik kolokacji, a najlepiej wszystkie trzy (poszukaj watku o kolokacjach; slowa kluczowe: BBI, Oxford)
czesc! ja tez jestem na filologii angielskiej jesli chodzi o slowniki to powiem tak: Oxford Advanced 7th Edition jest dobry mam taki ale duzy, posiadam tez Dictionary of English Language and culture z wydawnictwa Longman tez jest dobry.
Dzięki za wypowiedzi, chyba rzeczywiście zdecyduję się na tego Longmana z dwiema płytkami.

Ale spytam raz jeszcze, czy kupić sobie jakiś tezarus dodatkowo? Jeśli tak to jaki? Czy od razu możecie polecić jakieś "obowiązkowe" pozycje dla studenta filologii angielskiej?
tezaurus zawsze sie przyda. oxford jest OK wedlug mnie.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa