Metoda Callana - na czym polega?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich:)

Słyszałam wiele opinii o metodzie Callana, dobrych i złych, ale tak w zasadzie nie wiem na czym ona polega:/ Czy ktoś byłby na tyle uprzejmy aby po krótce mi ja wyjaśnić, bądź może ktoś dałby mi link do strony na której jest to przejrzyście wyjaśnione.

Pozdrawiam serdecznie
Ella:)
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Metoda+Callana&btnG=Szukaj+w+Google&lr= czy tak trudno wpisac w google?
Kurs językowy CALLAN prezentuje moim zdaniem bardzo niski poziom nauczania. Podczas 4 godzin tygodniowo poznajemy około 7 nowych wyrazów, co w skali miesiąca daje nam około 28 - 35 nowych wyrazów bądź zwrotów. Jeśli osoba, która nie miała nigdy do czynienia nauka języka angielskiego i myśli ze to wystarczy zapewniam ze to jest minimum i każdy z nas jest w stanie przyswoić znacznie więcej nowo poznanych słów. Kurs polega na tym ze przez cały czas trwania zajęć powtarzamy w kolko zwroty opisane w książce. Na każde uprzednio pytanie jest odpowiedz i w ten sposób powinniśmy się zwracać do lektora. Osoby które nie maja problemów z gramatyka i są stanie odpowiedzieć na zadane pytanie własnymi słowami są nakierowywane na odpowiedz książkowa. Nie ma możliwości konstruowania własnych wypowiedzi chyba ze jesteśmy bardzo uparci i chcemy wzbudzić ogólne zainteresowanie osób z grupy. Czy nauka języka wygląda w ten sposób? Ponadto spotkałem z tej szkole polskiego wykładowcę a zajęcia prowadzona z nim były w zasadzie po polsku. Ktoś kto wymaga więcej niż nauczanie schematyczne i wkuwanie czegoś na pamięć powinien się zastanowić nad wyborem tego systemu nauczania , zwłaszcza ze początkowa oplata 270 zł miesięcznie nie jest najmniejsza i moim zdaniem nieadekwatna do rezultatów.