Jak zacząć Callana

Temat przeniesiony do archwium.
Jak skutecznie zacząć naukę metodą Callana. Czy zaczynać od 0 czy przyłożyć się do testu i zacząć wyżej. Ile trwa jeden poziom nauki?
Lepiej zacznij o jeden poziom wyżej, niż to uważa szkoła. To mobilizuje do nauki. Oczywiście na kilku pierwszych lekcjach bedziesz się trochę czuł nie na miejscu, ale po 2-3 tygodniach powinieneś zaskoczyć... Zresztą nowi uczniowe przez pierwsze lekcje mają fory (na 2 pierwszych zwykle tylko słuchają, aby zorientować o co chodzi; a potem na kilku następnych też traktowani są trochę ulgowo). Ja tak osobiście zrobiłam i było OK. Dodatkowo w domu przeczytałam (ze zrozumieniem) samodzielnie kilka razy poprzedni Stage.
A jak nawet nie zaskoczysz (w co nie wierzę) to zawsze możesz przejść stopień niżej...
Oczywiście szkole zwykle zależy abyś chodził jak najdłużej więc cię będzie od tego odwodzić. Callan też zaleca aby Ci co nie uczyli się do tej pory Calanem zaczynali wszystko od zera. Ale nie dajmy się zwariować. Umiesz chyba cenić swój czas i pieniądze?
1 stage to średnio ok. 1,5 - 2 miesięcy w systemie 2x po 2 lekcje tygodniowo. Zależy to też od grupy, jak są tam same bystrzaki to trwa to krócej, a jak osoby \"pojętne inaczej\" ;) to jest wiecej powtórek i siłą rzeczy trwa to dłużej.
dzieki. Tylko ze ja sie obawiam poniewaz cała moj angielski to kurs podstawowy (intendywny miesiąc 4godz przez 4 dni w tygodniu w 2002) z którego naprawde niewiele pamiętam
Metoda Callana jest własnie dla takich, jak Ty. Pewną wiedzę i pewne sprawnosci masz już zakodowane w podświadomosci, nie umiesz tylko tego wykorzystać. I tu własnie Callan Ci pomoże. Lektorzy nie będa Ci zaracali głowy teorią, gramatyką itp. Będą z Tobą prowadzili szybki dialog, będą wymagali od Ciebie szybkich odpowiedzi. Z każdą lekcją będziesz sobie przypominał więcej.

Jesli zdecydujesz się na szkołę tradycyjną, to pamiętaj, że ilekroć będziesz zaczynał nauke od początku, powinieneś zaczynać od wyższego poziomu. W przeciwnym razie nawet po 30 latach nauki będziesz na poziomie przedpodstawowym.
nie polecam nauki tą metodą od samego początku. należy mieć jakieś podstawy, wtedy nauka jest bardziej skuteczna. należy mieć podstway gramatyki, niekoniecznie solidne, wystarczy ogólna orientacja. dobrze też jak umie się czytać. z takiego poziomu nauka idzie błyskawicznie.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Inne

 »

Studia językowe