moj problem z nauka angielskiego - sluchanie

Temat przeniesiony do archwium.
Hej. wiem ze jest tu duzo doswiadczonych osob wiec mysle ze napewno znajda sie dla mnie jakies rady :)
Otoz moj problem polega na tym ze nie rozumiem tekstow sluchanych. Kiedy czytam tekst wiekszosc z tego rozumiem, ale kiedy slucham z plyty jakichs tekstow na angielskim to mam duze problemy ze zrozumieniem. Macie dla mnie jakies rady? cwiczenia?
Pozdrawiam
Słuchanie :). Jeśli nie rozumiesz z płyty, to dużo trudniej będzie zrozumieć native speakera, a rozumienie filmów to już science fiction. Więc nic prostszego - kilkaset godzin intensive listening i nauka słówek.
ja zas polecam laczenie przyjemnego z pozytecznym - ogladanie filmow/seriali (ktore cie interesuja) z angielskimi napisami. zwlaszcza na poczatek seriali, gdzie w kolejnych odcinkach jestes juz przyzwaczajony/a do (wymowy) bohaterow i coraz wiecej rozumiesz.
oprocz tego mozesz sluchac krotkich nagran, takich po 30s-2min, ktorych na roznych stronach w internecie pelno, np. dwa razy - pierwszy bez transkryptu, drugi z. czesto ponizej jest krotki test umozliwiajacy sprawdzenie rozumienia czytanego (mowionego) tekstu.

« 

Pomoc językowa

 »

Business English