gramatyka Murphy'ego-pytanko

Temat przeniesiony do archwium.
Mam zamiar kupić "Grammar in Use" R. Murphy'ego, i chciałabym wiedzieć czy ta książka jest przetłumaczona na polski tzn. czy jest w języku polskim??? Widziałam okładke w księgarni internetowej i była w języku angielskim stąd moje pytanie.

Co sądzicie o tej książce czy jest dobra dla poziomu A-2 i B-1
i czy warto dokupić do niej "English Vocabulary in Use"??
już wiem że ta ksiązka jest po angielsku.
CZy ktoś na poziomie A-2 sobie poradzi z gramatyką po angielsku? bo na poziomie B-1 myśle że tak.
Żebym to ja wiedział co to za symbole i co oznaczają...

Swoją drogą książka jest przejrzysta, dobrze napisana i łatwa do zrozumienia nawet na poziomie średniozaawansowanym.
Te symbole to podział 'opanowania języka' na 6 etapów: A1 - A2 - B1 - B2 - C1 - C2. Mają odpowiedniki w certyfikatach B2-FCE, C1-CAE, C2-CPE.

Pozdrawiam

P.S. Myslę, że warto ją nabyć dla osoby na poziomie A2. Jeśli się nie do końca zrozumie definicję, zawsze są bardzo jasne przykłady.
imao na pewno warto kupic. jak nie teraz to pozniej sie przyda, ja jestem gdzies na a1-a2 z niemieckiego, kupilem sobie podrecznik do tegoz jezyka, po polsku, jednak malo ktore przyklady sa tlumaczone na polski - troche zabawy ze slownikiem jest ale mysle ze sie oplaci :)

w tym murphym jesli rozumeisz wszystkie przyklady, to juz raczej wiesz o co chodzi wiec kupuj ;-)
warto kupic.
dzięki za opinie, zdecydowałam żę ją kupie ;-)
a co sądzicie o książce do nauki słownictwa "English Vocabulary in Use"??
Warto kupić??
imao ta ksiazka sluzy raczej usystematyzowaniu slownictwa osoby na poziomie ~upper intermediate, wiec mysle ze jeszcze za szybko

nie wiem czy w ogole na razie jest sens kupowania podr skierowanego na vocabulary
pakk ale istnieje pare częśći Vocabulary in Use: elementary / pre-intermediate-intermediate / upper-intermediate / advanced. Mysle ze to dobru sposob poszerzania slownictwa chociaz ja jestem zwolennikiem nauki słówek w kontekście (książka, opowiadanie itp.)

Druga sprawa, od czego to skrót "imao"? Ja znam tylko "imho" - in my humble opinion, oświeć mnie :)

Pozdrawiam
a=arrogant :)

wiem ze jest kilka czesci (sam mam upper intermediate/advanced) - po prostu uwazam ze nie ma sensu kupowac ksiazki, ktora sie na dlugo nie przyda - a mysle ze slownictwo w elementary/pre-intermediate nie jest jakies wybitnie inne od tych w prostszych artykulach/opowiadaniach/etc/w samym murphym (zabawa ze slownikiem - troche slowek w tym murphym pewnie dla poczatkujacego bedzie)

i dlatego (chyba ze ktos ma za duzo kasy) uwazam ze nie ma sensu kupowac podrecznika, z ktorego zna sie na poczatku juz np. 50% slowek

zreszta jak ktos ma za duzo kasy to polecam intensywny kurs angielskiego w wakacje ;-) np. 3-5x w tygodniu po 2-4h dziennie

chaotycznie troche ale zmeczony jestem, prosze wybaczyc ;-)
Hm.. rozumiem. Też nie sądzę żeby kupowanie tej książki było jakąś super inwestycją. Ja aktualnie zaczynam się uczyć francuskiego, i kupiłem "Szybki kurs słownictwa" wraz z programem supermemo tam i z wymową zarazem za 39zł. Zawiera on niecałę 2500 słówek bodajże. Myślę, że to dobra inwestycja. No ale chyba schodzę z tematu .. ;)) niewazne hehehe

Pozdrawiam ;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

FCE - sesja letnia 2007

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia