Gramatyka angielska po polsku

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich! Mam pytanie zwłaszcza do tych którzy już umieją angielski bardzo dobrze. Jaką książkę do gramatyki w języku polskim polecacie początkujacym ale nie tylko. Chciałabym zgłębić bardzo dobrze gramatykę angielską ale widzę że mam trudności z czytaniem Murphy czy Vinca. Wiem że muszę na razie to odłożyć ale co w zamian????
Prosze o jakieś sugestie na ten temat.
Ja używam Vince'a. Może masz zły poziom. Jaki kolor zielony, fioletowy, niebieski i pomarańczowy? Kórego masz Vince'a? Jeśli masz ten najniższy i nie bardzo rozumiesz, to ja proponuje HEADWAY. Ja od tego zaczynałam pare lat temu. Teraz jest nawet nowe wydanie.
Co myślicie o Gramatyce języka angielskiego Leona Leszka Szkutnika???
Co prawda nie można jej czytać jak beletrystyki;))) ale całkiem do rzeczy.
Chciałabym też zapytać czy lepiej wcześniej uczyć się słówek czy gramatyki???
A może jednego i drugiego w tym samym czasie?
Proszę o jakieś rady w tym zakresie?!
Co do ksiazki to nie wiem co poradzic, ale ja np lubie repetytoria z j.ang i na kazdym poziomie sa pomocne:) co do uczenia sie radzilabym w tym samym czasie slowka co gramatyke bo bez slowek ciezko o praktyki w gramatyce:) kup sobie moze jakies krotkie opowiadania po ang z wydawnictwa Oxford np. "A little princess" F.H.Burnetta. Przyjemnie sie czyta bo latwa opowiastka a latwo mozna zapamietac przez to slowka:) milej nauki:)