sita - callan

Temat przeniesiony do archwium.
Prosze pomozcie.
Uczylam sie kiedys callanem przerobilam 4 steage. Metoda ta mi odpowiadala chcialabym sie dalej jej uczyc.
Jednakze w moje miejscowosci jest dofinsowany kurs nauki metoda sita.
Nie wiem co wybrac - co jest lepsze. Moze ktos przerobil site i mi pomoze
Z dwojga złego lepszy callan.
Gdzie mieszkasz?
Sita - the worst shit ever!

Neither callan nor sita will help you, if you don't help yourself :)
The best would be to start learning regularly day by day.
You could learn a lot at your leisure time. More than you can imagine, just start, you won't regret it.
jeśli kurs metodą Sita jest darmowy to jego wybierz; lecz absolutnie odradzam płatne kursy, jakiekolwiek. w ubiegłym roku sam się na jeden zapisałem; wyrzuciłem 1000zł w błoto i nigdy więcej nie zapisze się na żaden kurs językowy, szczególnie na żaden z tych "cudacznych", które gwarantują uzyskanie wiedzy bez wysiłku.
Możesz przekonać się osobiście jak działa SITA.
Zapraszam na rozmowę i bezpłatną prezentację systemu do salonu w Bydgoszczy, ul Dworcowa 60. Pozdrawiam Andrzej Bączkowski
Masz rację, relaks to cudowny stan naszego umysłu. Odpoczywamy, porzadkujemy myśli, marzymy i mamy niezapomniane efekty. Na zawsze. Pozdrawiam
TAki jeden,

errare humanum est :)

Wazne, ze zmadrzales, mi to chyba nie grozi, bo tyle ile sie wykłócam moglbym poświęcic wysilku na nauke. Ech, ale kiedys przyjdzie czas, ze nawet Szefowe i Szefowie nie beda miec ALE, oby! :)
Myślę, że jest wiele nieporozumień co do SITY - wszyscy gadają, ale mało kto próbował. Ja też nie próbowałem, więc koniecznie się muszę odezwać :)). No ale za to przejrzałem kursy - skrypty i nagrania. I dwie sprawy - sama metoda w sensie przedstawienia materiału jest dobra - po prostu słówka, dialogi, zdania i polskie tłumaczenia - warto to wykuć na pamięć. Inna sprawa, że materiał nieco archaiczny - coś mi się wydaje, że ma dobre kilkadziesiąt lat. Ale sama "metoda" SITA, która polega głównie na słuchaniu w stanie relaksu, jest po prostu słaba - nie nauczymy się mówić z okularkami na oczach - to tylko bajer, który może uprzyjemnić naukę. Tak więc SITA moim zdaniem to połączenie milionów na marketing, pustych obietnic i całkiem przyzwoicie zrobionych kursów, które mogłbyby działać gdyby nie brak pomysłu jak tego uczyć. Podobnie jest z ESKK - dobre materiały tylko czemu tyle kosztują i po co udawać, że to jest "kurs"?
>... Podobnie jest z ESKK - dobre materiały tylko
>czemu tyle kosztują i po co udawać, że to jest "kurs"?

Zgadzam się, co do ceny, ale mam inne zdanie jeśli chodzi o sam kurs. Dla młodych ludzi, którzy uczą się w szkołach stacjonarnych i biorą korepetycje, których rodziców stać na kursy zagraniczne powinni się uczyć w tych szkołach i na stacjonarnych kursach, a wakacje spędzać na na praktykach językowych za granicą.
Z pewnością uzyskają dobre, a nawet bardo dobre wyniki. Są jednak ludzie, którzy nie mieli takiej szansy w młodości, a teraz w wieku dojrzałym z innych względów nie mogą sobie pozwolić na kursy stacjonarne. Dla ich właśnie są przeznaczone szkoły korespondencyjne. Motywacja tych ludzi pozwala im odnosić sukces. W sierpniu byłem w sanatorium, spotkałem tam starszą panią, która na kursie ESKK nauczyła się języka niderlandzkiego. Miała silną motywację, jej córka od kilkunastu lat mieszka i pracuje w Holandii.

W jej sytuacji cena nie wydawała się wysoka w porównaniu z cenami kursów w szkołach prywatnych. Semestr w ESKK kosztuje ok. 150-200 zł, w szkołach prywatnych 499-999. Nie namawiam nikogo by rezygnował z nauki w szkole, ale jeśli nie stać go na stacjnarną szkołę, a musi i chce nauczyć się języka, polecam kursy ESKK.
Ale Bejotka, ja właśnie mówię, że materiał ESKK jest bardzo dobry! A że nie ma dobrej metody to inna sprawa - przydałoby się to zaszyć w programie supermemopodobnym i już. No i cena - nie chodzi o cenę za semestr, ale za zeszyt - coś 50 złotych za 30 stron (pewnie się mylę, ale chyba niewiele)? To 5-10 razy droższe niż inne podręczniki. No ale można kupić używane, co polecam.
Czy ktoś by chciał sprzedać podręczniki do nauki angielskiego w ESKK Chetnie bym kupiła:)
...a czy w innych salonach oprócz Bydgoszczy można by było przetestować jak działa system do nauki Sita???
Na terenie całego kraju można skorzystać z bezpłatnej prezentacji metody SITA. Dzwonisz lub wysyłasz email i umawiasz się z osobą, która może przyjechać do Ciebie i wszystko Ci wyjaśnić.
Temat przeniesiony do archwium.