Potrzebuje porady w wyborze podrecznika

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Chcialabym zaczac uczyc moja mame angielskiego, jednak nie mam pojecia, z jakiego podrecznika moglabym korzystac. Mozecie mi cos polecic?
Podejmujesz się trudnego zadania. Trudno mi podać Ci konkretny tytuł ale trochę dalej spróbuję.

Podręcznik języka dla dorosłej osoby powinien być podręcznikiem polskim. Dorośli mają mocno wyrobione nawyki języka ojczystego, dlatego bardzo trudno m zrozumieć wyjaśnienia w obcym języku. Wierz mi.

Dlatego proponuję byś zaczęła od jednego z dwóch podręczników:

"Angielski? No problem!" Dr Henryka Krzyżanowskiego, wydany przez PWN. Jest to podręcznik prosty, przede wszystkim wymowy, ale nie tylko! Towarzyszy mu baza SM i pliki MP3 do słuchania w każdej chwili, np. przy wykonywaniu czynności domowych. Jeśli pożyczysz Mamie MP3-playera i spodoba jej się ta forma nauki, jestem przekonany, że kupi sobie to urządzonko.

"The Very English you neeed - Angielski, jakiego potrzebujesz" Marka Kuczyńskiego, wydany przez Wydawnictwo Kanion. Ten podręcznik "wciąga" uczącego się. Nie polecałbym go komuś, kto uczy się sam od zera, ale przy pomocy córki może okazać się bardzo skuteczny.

Jeśli chodzi o gramatykę, to polecałbym :

Leon Leszek Szkutnik "Gramatyka języka angielskiego";
Leon Leszek Szkutnik "Korepetytor z angielskiego";
Beta Turska "Gramatyka angielska w testach" (dostępna tylko wysyłkowo w księgarni "Świat Książki;
Elżbieta Żółtak "Angielski dla leniwych 2." bardzo ciekawy "podręcznik czytany", dostęny głównie na allegro. Jest również "kursowy" podręcznik "Angielski dla leniwych" tej samej autorki, też godny uwagi.

Podałem Ci listę podręczników, które uważam za pozyteczne do twojego celu, nie
oznacza to, że musisz kupować je wszystkie. Podyskutuj z przyjaciółmi, z nauczycielem angielskiego lub z lektorem, jeśli jesteś jeszcze/już studentką.

Uwaga podręcznik "Angielski? No problem!" jest sprzedawany w dwóch wersjach:
z klasyczną bazą SM, i jako "Angielski? No problem! Plus" z nową wersją tego programu tzw SuperMemo UX. Ja wolę wersję klasyczną, ale wielu, zwłaszcza młodym osobom, bardziej podobać się może ta nowsza.

Życzę sukcesów Twojej Mamie i Tobie.
BJK

« 

Pomoc językowa