Gramatyka języka angielskiego

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałbym kupić jakąś gramatykę języka angielskiego (książkę oczywiście) i nie wiem na jaką się zdecydować.
Ważne jest by zawierała objaśnienia w języku POLSKIM i by przystępnie była objaśniona gramatyka.
Poradźcie mi coś ewentualnie z jakich książek sami korzystacie i co polecacie.
Nie wiem na jakim etapie jesteś z angielskim. Wczoraj np. natknęłam się na b dobra książkę dla początkujacych Kompendium szóstoklasisty w przystępny sposób wyjasniona jest tam gramatyka (tak na chłopski rozum) ;)))
Natomiast sama korzystam z Gramatyki jezyka ang L.L. Szkutnika.
Z anglojęzycznych nie bardzo mi sie korzysta wiec próbuje tych.
Kompendium szóstoklasisty Donata Olejnik
nie znalem lepszej ksiazki od ponizszej, kiedy sie uczylem anglika w domu - najwzniejsze, ze jest to ksiazka przetlumaczona na j.polski; cena troche nie za bardzo zachecajaca, ale warto!

http://www.rea-sj.pl/index.php?id=41&idkat=78&isbn=83-7141-213-4
Kompendium dla szóstoklasisty przy poziomie intermediate i liceum to delikatnie mówiąc nie o to mi chodziło. Ale oczywiście moja wina bo nie podałem żadnego info o poziomie.

Natomiast nad gramatyką z wyd. Rea sam się zastanawiałem i chyba na tę książke się zdecyduje.
Na razie czekam na dalsze opinie.
Ja korzystam m.in. z książki wydawnictwa Handybooks (na pewno jest na bookcity.pl i w niektórych księgarniach) Maciej Matasek,Czasy i formy czasowników.Praktyczne ćwiczenia dla początkujących i średniozaawansowanych oraz kompendium wiedzy o czasach.
Książka tania,ma sporo ćwiczeń na różnych poziomach-dobrych na utrwalenie wiadomości, na końcu książki jest teoria wyjaśniona po polsku oraz klucz odpowiedzi.
Osobiście nie korzystam nigdy z tylko jednej książki do gramatyki, bardzo porządna jest seria Grammarway i Grammar Practice for...(bodajże Longmana)-ja mam wszystkie poziomy(for elementary students, for intermediate students, for upper intermediate students etc.)-korzystam z nich z moimi uczniami,w zależności od potrzeb ale tam teoria jest objaśniona po angielsku.Ale bardzo klarownie i przystępnie.
Grammarway jest lepsza dla wzrokowców-barwna, przykłady użycia czasów i innych konstrukcji są przedstawione na obrazkach.Jest dostępna wersja z kluczem.
Poszukaj na forum, kilka razy podawałem zestawy podręczników do gramatyki w jezyku polskim.
Jest też taka pozycja:
http://www.bookcity.pl/8196/Nowa_gramatyka_angielska_w_cwiczeniach

W ofercie tej księgarni są jeszcze dwie fajne książki po polsku ale z tego co widzę na bookcity ich nakład jest obecnie wyczerpany-jedna z wydawnictwa wagros druga z WSiP.
Możesz ich szukać w antykwariatach, tanich książkach, na allegro lub w jakiejś bibliotece.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Szkoły językowe