SUPERMEMO EXTREME ENGLISH

Temat przeniesiony do archwium.
Poszukuje sob ktore przerobily cala lub wiekszosc materialu w supermemo extreme english? Czy posiadacie udzwiekowione bazy z nowymi slowkami pozdrawiam:)
A ja z ciekawosci tak zapytam: a ty przerobiles juz cala?
A ja tak z ciekawosci zapytam: a ty przerobiles calosc?
Jakos dziwnie mi odswiezylo...:|
jescze nie ale juz dosyc sporo zrobilem:) tez uzywasz supermemo? Jak tam z zapamietywaniem tj przenoszeniem do pamieci dlugotrwalem? jak oceniasz przydatnosc slowek:)? jak podobaja Ci sie tlumaczenia:) pozdrawiam:)
Przydatnosc slowek - gdybym sam nie kasowal (pomijal) to byloby z tym dosc nieciekawie. Poza tym brakuje czesto informacji o tym, ze wyraz jest np. archaiczny.
Tlumaczenia - zbyt lakoniczne. Czesto odpowiednik polski ma kilka znaczen, a bez kontekstu trudno stwierdzic ktore. Przy wielu czasownik kontekst naprawde jest niezbedny.

Ze wzgledu na powyzsze najlepiej zapamietuje/-ywalo mi sie rzeczowniki/przymiotniki, ktorych odpowiednik/- polski (lub synonim angielski znany mi) ma/-ja jedno znaczenie.
Oprocz tego dosc zdarzalo sie, ze wymowa byla niepoprawna (albo jakas dialektyczna, nieznana mojemu slownikowi).

Przerobilem 5k slowek i na tym zakonczylem. Teraz odkrywam uroki tworzenia wlasnych baz :-) (bez dzwieku, szkoda mi czasu - jedynie jesli wymowa jest, nazwijmy to, nieregularna to pisze sobie w uproszczonym IPA wymowe danego wyrazu).
Przerobilem 5k slowek i na tym zakonczylem.

Czyli nie powtarzasz już tych nauczonych słówek (żeby nie zapomnieć tych rzadziej spotykanych, ale przydatnych)?
Mialem na mysli ...zakonczylem (z tej bazy).
:) coz znaczy 5k slowek:)? bardzo to tajemnicze czy to znaczy ze skonczyles cala baze:)? ja jeszcze dodam ze niektore slowa sa czysto literackie a kontekstu brak zatem moze sie okazac ze powiemy "jasniepanie racz przyjąc nas wieczerzą albowiem człek zgłodniały;)" czy moglby usdostepnic swojer bazy i czy sa one udźwiekowione?:)?
5K = 5000
Czekam na dalsze przemyslenia:) tak sobie mysle ze to baza dla ludzi juz na jakims poziomie przynajmniej na cae co by odróżnic niektóre poniekad ciekawe acz archaiczne:) ale dla poprawienia humoru supermemo chce odswiezyc bze i mozemy sie spodziewac nowej w 2008 w ux:) ciekawe jak to wyjdzie:)
Ja korzystam z supermemo. Nie mam co prawda duzo przerobione bo ok. 5000 tys. wyrazow. Moze to inaczej powinno brzmiec, 5000 jednostek jakichs bo czasami jest jeden wyraz u gory, a na dole sa 2. 3, a i 4 tez raz widzialem.
Wiec bylbym sklonny nawet te 2k jeszcze dorzucic.
Na poczatku niektore wyrazy byly dziwne i wrecz mi sie nie podobaly. Przyslowia, jakies powiedzenia. W sumie po co to potrzebne. Ale pare razy mialem juz tak, ze natrafilem na takie powiedzenie i zmienilem zdanie.
Co do wymowy to kazdy nowy wyraz sprawdzam dodatkowo w slowniku gdzie mam z nim zastosowane zdania przy okazji.
Zamierzam maksymalnie ukonczyc supermemo na etapie speed up. Wiecej nie bedzie mi potrzebne. Dodatkowo zreszta i tak ucze sie jezyka technicznego, ktory jest mi potrzebny w pracy. Mi sie podoba supermemo
W zyciu mialem juz takie sytuacje, ze nauczylem sie jakiegos slowa, a za 2 dni rozmawialem z czlowiekiem i on go uzyl. Tak samo ogladalem film i pojawil sie wyraz, ktorego nauczylem sie kilka dni wczesniej.
Aha, a w slowniku jak wyraz jest staroswiecki to czesto jest to zaznaczone.
>czy moglby usdostepnic swojer bazy i czy sa one udźwiekowione?:)?

Jak juz pisalem, nie sa udzwiekowione.
A jak na razie to nie ma za bardzo co udostepniac ;-). Baza oparta na podstawie ksiazki Misztala ma na razie ~250 jednostek, inna na podstawie testów CAE ~200, jeszcze inna na podstawie olimpiad tez ~200.

A "k" to kilo :-)
Nie rozumiem pytania. Czy chodzi Ci o wszystkie bazy tego pakietu, czy o którąś konkretną? Chyba robisz duży błąd zaczynając od Audio Advanced English. Przed zdaniem na A CAE, należy do tego pakietu podchodzić nastepująco:

1. Przerobić BASIC English w wersji English-Polish (ok. 1/2 roku);
2. Przerobić BASIC English w wersji English-Polish i English Grammar (ok.9 mies);
3. Przerobić POWER Words 1-2 lat.
4. Zdać CAE na A, jeśi ci się to nie uda wróć do 1.;
5. Przerabiać Audio Advanced English (4 lata wprowadzanie nowych jednostek, 10 lat utrwalanie).
Bejotko skad wziales liczbe 10 lat na utrwalanie masz mzoe dostep do nowych badan naukowych? czy aby nie 2 lata utrwalanie? Czy to jest opinia bazie ankiet z uzytkownikami:)? pozdrawiam Experta:)
podobno do pzrerobienia calej bazy extreme wystarcza 4 lata + 2 utrwalanie:)
Przeciez to i tak sa dane czysto teoretyczne. Nie wydaje mi sie zeby istnial ktos, kto uczylby sie CALEJ bazy nie odrzucajac roznych dziwnych terminow z biologii czy prawa (nawet nie rozumiejac pewnie ich polskiego tlumaczenia).

PS. Bejotka, nie pisales gdzies kiedys, ze POWER Words jest przeznaczone dla osob planujacych studia w kraju anglojezycznym?
power words to powiedzmy w zalozeniu czytso teoretyczny akademickie terminy przydatne do studiowania w Stanach, tudziez zdawania Toefla:) Ja chcialbym sie zmiwrzyc i posiąść całą baze:) ale kto wie kiedy to nastąpi:) Jak szybko idzie Ci uczenie nowych wyrazow? ile przerabiasz dziennie? Wjaki sposob sie uczysz:)? pozdrawiam:)
Ja? Z tych 3 baz lacznie bedzie gdzies z 60 jednostek, oprocz tego z baz z niemieckimi slowkami jakies 30-40 jednostek.
Algorytm SM będzie Ci podawał powtórki, jak orkiestra Owsiaka, do końca świata i jeden dzień dłużej. Tylko od Ciebie zależy kiedy przerwiesz pracę nad tą bazą. Mnie kiedyś program wyznaczyl powtórkę za 50 lat.

Z cała pewnością, jeśli przerobisz sumiennie Audio Advanced English, będziesz mial powtórki przez najblizsze 10 lat. Nota bene:nie wiem ile osób przerobiło tę bazę w 4 lata. Kiedyś otrzymalem mejla od człowieka, który korzystał z tej bazy 6 lat i jeszcze mu trochę brakowało do końca.
do Pakk'a do dosc sporo 60 + slowka niemieckie a ile wypada Ci dziennie powtorek? do Bejotki oczywiscie to tez zalezy z jaka wiedza przystepujemy do programu bo przeciez wiekszosc znas uczyla sie juz sporo lat wiec powiedzmy co 5 slowko znamy:)
Nie, Jja pisałem, że audio Advanced English (oraz Speedup i Proficiency) są przeznaczone dla osób pragnących studiować i potem pracować wStanach Zjednoczonych.
Power Words jest wyciągiem Audio Avanced English przeznaczonym dla ludi, którzy pragna szybko przygotować się do certyfikatów w kraju.

Największą zaletą Audio Advanced English jest to, że ta baza jak żadna inna, ani żaden inny program uczy myśleć po angielsku. Oczywiście tylko tych, którzy naukę nie traktują wyścigowo. Ucz się 30 nowych wyrażeń dziennie z tej bazy, wykonuj wszytkie powtórki i wprowadzaj 10-15 nowych słówek do własnej bazy. Nie proś nikogo o jego bazy, przecież nie wiesz ile błędów tam znajdziesz.
Roznie, ale srednio mysle ze gdzies okolo 150-300.
jak sobie radzisz z nagromadzeniem takl duzje ilosci materialu :) czy dzielsz sesje na 2 :) czy trzy:)?
Z reguly dziele na 2 czesci.
Najpierw stare powtorki, jak dochodze do nowych slowek to zostawiam i robie pozniej (wieczorem).

Poza tym z tymi wszystkimi slowakami, ktorych sie ucze mam tez kontakt (=powtarzam) poprzez te kserowki/ksiazki z ktorych je biore.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Programy do nauki języków

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia