Slownik elektroniczny Merriam-Webster

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!

Czy ktos z Was uzywa lub uzywal slownika Franklin Speaking 11th Merriam-
Webster Collegiate Dictionary?
Warto go kupic? Native speakers z USA bardzo go chwala, ale boje sie czy dla osoby uczacej sie jezyka bedzie on przydatny (poziom troche powyzej FCE).

Wojtek
Ja wykorzystuję jakąś pochodną tego słownika w sieci:

http://www.m-w.com/

Niech mnie ktoś wreszcie przekona, że warto kupować słowniki wydawać po 50zł. i więcej skoro w sieci i tak wszystko jest...
Ile browarów można by mieć w tej cenie... ;-)))
Proba przekonania Bodzia:
Nie wszytko sie robi na komputerze, bo w koncu kark tez boli no nie?
I tak jak czytam np. francuska ksiazke to nie slecze przy komputerze, bo czasem czytam na dworze, czasem w metrze. Nie chce mi sie nosic kilogramowego slownika, tylko nosze elektroniczny.
OK - przyznaję - nie latam wszędzie z laptopem który łączy się z Internetem przez komórkę... ;-))
Jak muszę wziąć gdzieś w trasę słownik (z jakichś powodów) to mam miniaturkę - mieści się w kieszeni- OXFORDa (minidictionary) - ale nie jest taki mini jakby się zdawało... ma jak piszą:
- over 40 000 entries and more than 45 000 definitions
Jestem zadowolony bo kiedyś w Sopocie kupiłem go w księgarni za 10zł. był przeceniony, ktoś go odsprzedawał - przyznaję, że hasła są objaśnione troszkę trudniej, wymagają większej znajomości słówek niż przy standardowych słownikach (oczywiście jednojęzyczny... ;-)
Tak więc jest zdecydowanie lepszy od WORDPOWERA a ma rozmiary co najmniej 3 razy mniejsze, a wagę to nawet i z 5 razy...
OK, ale siedzę w domku mam stałkę - po jakiego diabła mam jeszcze kupować jakieś słowniki, kiedy mam GOOGLE i ONELOOKa ???
Pozdrawiam i dziękuję za próbę przekonania mnie - po części się udało...po części nie...jak to w życiu czasem bywa... ;-)))
Miałaś na myśli takie urządzonka podobne do palmtopów? Jeśli tak to czy znasz może jakieś dobre elektroniczne słowniki? Dobre tzn. takie, które mają bardzo dużo haseł. Z tego co się orientuje najbardziej pojemny słownik wydał KOMPAS. Zawiera ok. 780 000 haseł podstawowych i 1.290.000 tłumaczeń. I czy da się go jakoś do tego e. słownika wgrać ten słownik:]

« 

Nauka języka