ksztalcenie specjalne...

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktos potrafi udzielic mi informacji odnosnie uczniow o orzeczeniu o ksztalceniu specjalnym? Moze wyjasnie o co mi chodzi...mam troje uczniow, ktorzy tegoz nauczania wymagaja i mam problem, poniewaz kiedy pytam doswiadczonych n-li (ja jestem mloda stazem pracy) co z takimi zrobic,jak ich potraktowac,to oni nie potrafia udzielic informacji. Wiec musialam sama sie nimi zajac. Podeszlam do nich indywidualnie i zawsze przygotowywalam im material inny niz pozostali. Jednak teraz musze napisac okazuje sie program nauczania dla takich uczniow. I nie mam pojecia jak sie za to wziac. na co zwrocic uwage, itd. Moze ktos Z Was tez mial do czynienia z tym samy i potrafi udzielic wskazowek? Bede ogromnie wdzieczna!
Masz napisać program? Może raczej przerobić program, który realizujesz z klasą pod kątem osób z orzeczeniem. Czyli mówiąc prosto wybrać z normalnego programu te rzeczy, które masz zamiar przerobić z tymi trzema osobami, co według ciebie jest im potrzebne lub są w stanie się nauczyć. Jest to oczywiście pewnego rodzaju minimum, gdyż(bądźmy szczerzy) nie da się dużo nauczyć takich uczniów, ale musisz to mieć na papierze:) Też muszę coś takiego przygotować, bo do tej pory przez parę lat obywałam się bez.