Testy Proficiency

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Ostatnio robiłem test na www.tfls.com.pl i miałem 95 punktów, czyli poziom C2. Na innych stronach wychodzi mi albo C1 albo C2.
Czy znacie jakieś dobre strony, na których można sprawdzić poziom angielskiego lub takie, gdzie można znaleźć testy z poziomu Proficiecy?
ja zdobylem 94 punkty, a wiec niezle :)
Nie sprawdzaj poziomu języka w taki sposób. Poziom języka - to niemierzalna kwestia każdego z osobna. Sprawdzasz ją cały czas rozmawiając z ludźmi. Czynnikiem, który powoduje porozumiewanie się w danym języku jest każda ekstremalna sytuacja :) Tak naprawdę nie wiesz czy sobie poradzisz, czy się dogadasz, przkeażesz szybko i sposób jasny informację, aby uzyskać pomoc, środki finansowe, zadzwonić, dojść szybko w pewne miejsce, podjąć pracę..itd, - jeśli nie odczujesz tego na własnej skórze. :)

Testy pomagają otientacyjnie oszacować "poziom" znajomości ang, ale zawsze jest on obarczony granicą błędu, gdyż nie przedstawia tych wszystkich styuacji, w których mógłbyś się znaleźć i nie wiesz czy poradziłbyś sobie dopóki tego nie doświadczysz.

Testy sa dobre dla ludzi, którzy nie mają kompletnie styczności z żywym językiem. Ponieważ nie ma takich ludzi, testy nie sa dobre, acz pomocne w zdawaniu egzaminów, które rzekomo oceniają nasz "poziom" wiedzy :) Śmiech na sali!
w dodatku, w przypadku takich testow online jest tak latwo sciemniac ;)

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie