program komp.do j.ang- dla poczÄ…tkujÄ…cej mamy !

Temat przeniesiony do archwium.
Mama zapragnęła uczyć się angielskiego. Próbuję coś znaleźć, ale wybór jest tak duzy że nie wiem co dobre a co do kitu.

Najchętniej jakiś kurs na płytkach cd.

Czy możecie coś polecić? bardzo proszę!

Mama nigdy nei miala styczności z językiem, także musi to być kurs od "zera".
na poczatek proponuje cos takiego:

http://www.supermemo.pl/index2.php?top=3&did=56&ppid=58&tid=7

sa to podstawowe slowa - w sam raz dla poczatkujacego. Uzywam programow z tej serii i uwazam, ze sa niezle, jesli chodzi o slownictwo.

Do gramatyki najlepiej wybrac jakas ksiazke z polskimi objasnieniami (ewentualnie korepetycje, np. 1 godz. raz w tygodniu).
witaj!
dziekuje za odpowiedź...

A czy może jest coś takeigo gdzie gramatyka i slownictwo jest w jednym, i są do tego ćwiczenia itd..

martwię się, czy ona z książki będzie coś robić...
tan program z linka pozwala cwiczyc podstawy gramatyki.

jesli chcesz, napisz do mnie maila [email] lub na gadu-gadu 6884420 - mysle, ze bede mogl Ci pomoc.

pozdrawiam,
Ja proponuję na początek dwa programy "Profesor Henry - Słownictwo 1&2" w wersji 6.0 i "Profesor Henry - Gramatyka". Pierwszy pozwoli twojej Mamie w przyjemny sposób nauczyć się ok 11.000 słów angielskich, drugi da podstawy gramatyki.

Jestem wielkim zwolennikiem programu SuperMemo, ale uważam, że dla dorosła osoba, która nigdy nie uczyła się angielskiego lub uczyła się go bardzo dawno bardziej skorzysta z programów z serii Profesor Henry.

Jeśli chodzi o pakiety SuperMemo to zamiast przestarzałego Basic English lepiej będzie skorzystać z pakietu "Angielski? No problem!".
A jeśli mama nie ma cierpliwości do nauki przed komputerem, to ja radzę kupić książeczkę: "Język angielski dla początkujących" Ireny Dobrzyckiej i Bronisława Kopczyńskiego. Ma ona nagrane dialogi, więc może ( jak to Ty często radzisz, bejotku ) słuchać ich nawet przy skrobaniu ziemniaków. Do tego dokupić dokupić, bardzo dobrze zrobione, "Repetytorium gramatyczne" Donaty Olejnik. Będzie to zestaw niedrogi, ale naprawdę dobry. A jeśli chce się uczyć słówek przy komputerze, to idealnym dla niej jest program Marcelego:
http://www.naukotyk.pl/ Znajduje się tam 1111 podstawowych słówek - dla początkującego, wystarczająca ilość i nie wystrasza "cudacznością".

Nie radzę kupować podręczników tylko w języku angielskim. One raczej się nie sprawdzają u samouków ( tych początkujących ).

I jeszcze jedno - najlepiej po rozeznaniu co istnieje się na rynku i po wybraniu kilku pozycji, niech mama sama zadecyduje co jej najbardziej odpowiada. Może ma inną metodę nauki niż pociecha.
Zgadzam się z Tobą we wszystkim. W swoim poście odpowiadałem na konkretne pytanie.
Wielokrotnie pisałem bardzo pozytywnie o podręczniku Dobrzyckiej i Kopczyńskiego. Również bardzo wysoko cenię i przedstawiałem na forach językowych repetytoria Donaty Olejnik.

Rzeczywiście pominąłem "Naukotyk" Marcelego. "mea culpa". Uważam, że w tym programie jest bardzo skuteczny algorytm nauki słówek.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Brak wkładu własnego