Literatura angielska - skąd ?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej :)
mam do Was pytanie na temat literatury angielskiej. Skąd bierzecie książki po angielsku, aby czytając ćwiczyć język i rozszerzać słownictwo ? Np. beletrystykę, książki Johna Grishama w oryginale etc. Kupujecie je w księgarniach typu Empik lub językowych czy też raczej wypożyczacie ? Jeśli kupię książkę, to po przeczytaniu uda mi się ją sprzedać ? Nie chcę sobie zagracić pokoju książkami :p , a chciałabym czytać współczesną literaturę angielską oraz amerykańską, a w bibliotece angielskiej znajdują się tylko książki z klasyki...co mi radzicie ? :)
Pozdrawiam :)
Moja biblioteczka jest skompletowana w Oxfamie :) 3 książki po 1,5 funta. Grisham, Clancy, Bragg i milion innych rzeczy. Jeśli się co tydzień zagląda, to zawsze się znajdzie ze 2-3 fajne pozycje. Książki są w niezłych stanie, niektóre widać tylko raz czytane. Kilkadziesiąt książek jest nietrudne do przewiezienia, ponieważ są lekkie i nawet nie tak wiele miejsca zajmują. Po przeczytaniu pożyczam znajomym, zaprzyjaźnionym studentom albo wręcz rozdaję "potrzebującym" :)))

Kupowanie w księgarniach to samobójstwo. Nowa książka popularnego autora to w Anglii 10 funtów, a import w Polsce to chyba 30-40 złotch. Ubóstwiam współczesną beletrystykę po angielsku, ale to są zbyt wysokie ceny.
Na allegro można niekiedy znaleźć ciekawe rzeczy. Ostatnio kupiłam "The Bad Girl" Vargasa Llosy i "The Unbearable Lightness of Being" Kundery. Ale łącznie, razem z przesyłką, zapłaciłam ok. 40 zł, więc zbyt tanie to też nie jest. W secondhandach, które sprowadzają ubrania z UK, można czasami znaleźć książki - moje najnowsze zdobycze to "Angels and Demons" i biografia księżnej Georgiany Cavendish - na podstawie tej książki nakręcono niedawno film "The Duchess" z Keirą Knightley w roli głównej. Za każdą z nich zapłaciłam 5 zł. Warto się rozglądać, gdzie tylko się da. Literary English is exquisitely beautiful. :)
Ooo, dziekuje Ci za odpowiedz :) , a moglabys wyjasnic, co to jest Oxfam :p , bo szukałam w necie, ale znależć nie mogę :( . Wymieniaś akurat paru autorów, których m.in. szukam :) , masz rację z tymi cenami w sklepach :/ .
Oxfam to jest organizacja, która m.in. prowadzai sieć "charity shops" w Wielkiej Brytanii. Można u nich zostawić ubrania, meble, książki i inne rzeczy, a oni to sprzedają za grosze. Niektóre sklepy Oxfam sprzedają książki bardzo tanio, ale już w takim Oxfordzie jedna używana książka potrafiła kosztować 2-3 funty. Jeśli masz znajomych albo rodzinę mieszkających w Anglii na stałe, to proś ich, żeby zaglądali do takich sklepów i szukali.
Onamar baaaardzo Ci dziękuję za odpowiedzi :) , niestety nie mam nikogo w Anglii, ale mimo to dziekuję za odpowiedzi oraz za wyjaśnienia .
Zalezy gdzie mieszkasz ale polecam biblioteke British Library. Powinna byc w kazdym duzym miescie uniwersyteckim przy instytucie filologii angielskiej.
>Zalezy gdzie mieszkasz ale polecam biblioteke British Library.

Czasem nawet w zwykłych bibliotekach, w małych miasteczkach, są działy z literaturą w języku angielskim (wiem, bo do takiej uczęszczam. Nie znaczy, że wypożyczam). Czasem biblioteki sprowadzają z innych. Trzeba popytać.
ja przeważnie kupuję na allegro.
W czasie wakacji w second hand bookshops.

A co do nowszych pozycji - nigdy się nie mogę oprzeć i za każdym razem gdy jestem za granicą kupuję kilka nowości.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Studia językowe