ESKK czy angielski no problem?

Temat przeniesiony do archwium.
Potrzebuję waszej porady:
Skończyłam kurs ESKK J angielski dla początkujących ( nowa wersja)
I zastanawiam się czy warto iść na kurs ESKK średnio zaawansowany. Czy zamiast kursu ESKK nie wybrać kurs angielski no problem? Poradźcie coś byłabym wdzięczna za pomoc.

PS Nie zamierzam na razie zapisywać się na kursy w szkole językowej czy prywatne lekcje.
Ja nie znam "no problem", ale polecam zapoznanie się najpierw z metodą supermemo. Na stronie www.supermemo.net możesz korzystać z kilku kursów za darmo, a tu http://www.supermemo.pl/supermemo_ux możesz pobrać wersję demo "no problem". Skorzystaj z wyszukiwarki w dziale nauka na tym forum, a na pewno znajdziesz dużo o "no problem".
Wiem ze jest książka + Mp3 do każdego kursu i nie musi się korzystać z programu komputerowego. Chciałam się zapytać co jest lepsze ESKK czy No problem?
I z jakich książek powinnam skorzystać po kursie ESKK, aby dojść do poziomu FCE
Ja jestem zwolennikiem SuperMemo, ale znam też prawie wszystkie kursy angielskie ESKK i kilka innych, z tym że są to wersje sprzed wielu lat. Najlepsze wymiki możesz osiągnąć ucząc się z ESKK, tworząc jednocześnie na podstawie tych materiałów bazę SuperMemo. Program SuperMemo 98 ściągniesz z sieci, podobnie jak edook Pawła Wimmera będący instrukacją do niego.
Nie znam odpowiedzi na twoje pytanie, ale polecam ściągnij też sobie dla porównania SM UX oraz wtyczki. Znajdziesz tematy o tym w dziale nauka tego forum. Poza tym wątpię żeby kursy ESKK czy samo "No problem" wystarczyły do FCE. Poczytaj sobie wątki z działu FCE o książkach do FCE. I najlepiej, jeśli interesuje cię FCE, to pytaj się w tamtym dziale, bo tam zaglądają ludzie, którzy albo już zdali ten egzamin albo sie nim interesują. Korzystaj z wyszukiwarki - trzeba dla każdego działu szukać tematów oddzielnie bo inaczej nie znajduje haseł.
Bejotka a możesz mi doradzić z jakich materiałów i książek warto byłoby się pouczyć aby dojść do przyzwoitego poziomu z angielskiego oprócz Supermemo i ESKK? Tak wyszło, że niestety nie będę mogła kontynuować nauki z ESKK
W takiej sytuacji mogę Ci poradzić trzy źródła:

"Angielski? No Problem!" (osobiście jestem zwolennikiem wersji MSM, ale raczej nie dostaniesz już tej wersji, dlatego musisz kupić wersję z SM UX:

"Angielski dla wiecznie poczatkujących" Wydawnictwa Edgard;

"ASSIMIL Język angielski łatwo i przyjemnie" (www.nowela.pl).

Oczywiście jest njeszcze 1000 innych, le ja polecam te trzy.
Bardzo Ci dziękuję za radę ,ja sobie kupiłam angielski no problem poziom średni z mp3 tu link

http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/7482/angielski-no-problem-poziom-sredni-samouczek-mp3.html

Mam nadzieję że jest to tak samo dobre to co poleciłeś , bo ja nie lubię się uczyć z internetu.
Byłabym Ci wdzięczna za opinie co do książki którą podałam w linku.
Przyznam się szczerze że z tymi książkami do j angielskiego są problemy jest ich bardzo dużo a jakość tych książek marna ,można dostać zawrotu głowy... Dlatego pytam.
Już o tym pisałem. Wszystkie części "Angielski? No problem!" to nowe wydanie, być może trochę poprawione, trochę zmienione znanych od ponad 20 lat kursów doktora Henryka Krzyżanowskiego "First Steps in English" i "The Next Steps to English". W przypadku pozycji o którą pytasz, jest to druga część część (lekcje 13-24) "First Steps in English", przy czym kasety audio zostały zastąpione przez nagrania MP3.

Radzę Ci jednak zacząć od "Angielski? No problem!" dla początkujących.
Bardzo Ci dziękuje za odpowiedź zacznę jednak od poziomu średniego bo Podstawowy jest dla mnie za łatwy.Pozdrawiam.
Mam Takie pytanie czy angielski no problem poziom średni B1 i część III poziom B2 i C1 odzwierciedla rzeczywiście taki poziom jak tam jest napisany ?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa