Wybór materiałów do nauki

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Jestem przyszłorocznym maturzystą i bardzo potrzebuje zdać maturę z angielskiego na poziomie rozszerzonym z wynikiem 80-90%, a niestety przy moim obecnym poziomie jest to niemożliwe. Może jest to zbyt ambitne, ale jestem odpowiednio zmotywowany do nauki i zrobię wszystko co mogę, żeby to osiągnąć. Może i miałem takich nauczycieli, którzy niewiele wymagali, ale jest też i w tym dużo mojej winy, że nie pomyślałem o tym wcześniej, aby uczyć się samemu.
Najpierw dobrze byłoby określić poziom mojej wiedzy. Uczę się angielskiego od 8lat, ale według własnej oceny nie umiem zbyt wiele. Najgorzej jest u mnie z gramatyką, bo nauka słówek nie przychodzi mi aż tak trudno(chociaż i zasób słownictwa też wypadałoby powiększyć). Znam niby 12 czasów, okresy warunkowe i nie wiem co tam jeszcze, ale jeśli sam mam wybrać jakiej formy gramatycznej użyć to się kompletnie gubię. Chciałem sprawdzić jakimś testem online swój poziom, ale nie wiem jaki będzie dla Was miarodajny.
Na naukę, a może mam nadzieję, że tylko usystematyzowanie mojej wiedzy mam trochę mało czasu, bo ok. 8 miesięcy.
Poszukuję książek/kursów/programów komputerowych, które mi pomogą, ale tyle tego jest na rynku, a ja nie chcę tracić czasu na testy i nie wiem co wybrać i mam nadzieję, że mi pomożecie.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdro
Kup sobie dobre Repetytoria>

Polecam:

1. "Oxford Excelence for matura - Exam builder";
2. "Oxford Excelence for matura - Exam extender";
(Autorkami obu tych pozycji są Panie Danuta Gryca i Joanna Sosnowska.

3. "Repetytorium leksykalne"
4. "Repetytorium gramatyczne"
(Autorką obu tych pozycji jest Pai Donata Olejnik).

UCZ SIĘ CONAJMNIEJ 2 GODZINY DZIENNIE (codziennie, nawet w wakacje, weekendy i święta).
Bierz zróżnicowane teksty np. wiadomości, literatura, dialogi itd. i zastanawiaj się dlaczego w danym zdaniu jest taki czas a nie inny i jakie jeszcze inne reguły gramatyczne mogą mieć zastosowanie. Poza tym do każdej reguły z książki układaj po kilka przykładów własnych zdań. Tłumacz sobie teksty z angielskiego na polski, a potem po jakimś czasie odwrotnie. Pisz wypracowania. Nie wiem jakiego masz nauczyciela, ale jeśli jest ok i zobaczy, że się starasz to powinien wesprzeć twoje wysiłki. Może po prostu z nim o tym porozmawiaj. Poza tym poczytaj wcześniejsze wątki na forum. Znajdziesz wiele cennych rad.
> Pisz wypracowania. Nie wiem jakiego masz
>nauczyciela, ale jeśli jest ok i zobaczy, że się starasz to powinien
>wesprzeć twoje wysiłki. Może po prostu z nim o tym porozmawiaj.

Jeśli nauczyciel Ci nie pomoże, wypracowania wklejaj tu. Zawsze ktoś to sprawdzi. Często wyjaśni Ci dlaczego trzeba pisać tak a nie inaczej.
Dzięki za szybkie i konkretne odpowiedzi.
@bejtoka
Kupić sobie te wszystkie pozycje czy wybrać coś z nich? W szkole będę miał repetytorium "Repetytorium Matura Plus".
@axel33 @To_ja
Ostatnio miałem nauczyciela, który rzadko kiedy zadawał nam jakieś formy pisemne, a jeśli już zadał to prawie nigdy ich nie sprawdzał. W klasie maturalnej mam mieć jednak innego i liczę, że dużo to zmieni, a jeśli nawet nie, to widzę, że tutaj zawsze ktoś pomoże.
Masz tylko rok do matury dlatego uważam, że powinieneś kupić sobie wszystkie te pozycje. Takie pytania (trochę zmodyfikowane) powinni sobie zadawać uczniowie pierwszej klasy liceum. Wtedy do pierwszej i drugiej klasy wystarczyłyby repetytoria Oxfordu, a w trzeciej klasie przydały by się repetytoria Oxfordu.

Poza tym skorzystaj z rad Axela i Toi. Są bardzo słuszne.
Byłem dzisiaj u koleżanki, która zdawała maturę trzy lata temu i bardzo polecała mi książkę "Revise ForMatura Repetytorium" Macmillan'a i nic więcej. Czy macie o niej jakieś opinie i jak wypada na tle wcześniej poleconych? Pocieszyła mnie także tym, że nauczycielka, która będzie mnie uczyć jest bardzo otwarta i można spokojnie z nią o swoich wszystkich problemach językowach porozmawiać. Mówiła, że właśnie z w/w książki ich przygotowywała i bardzo prawdopodobne, że i ja jednak ją będę mieć.
i nic więcej... :) sama zdecyduj... Ale ja nie jestem maturzystą, więc nie jestem kompetentny w tym zakresie.
Przeglądałaś opinie:
http://cokupic.pl/opinie/Revise-ForMatura---repetytorium-maturalne-3CD-nowe-wydanie/cc93cd9c1aababfd
http://www.bookcity.pl/index.html?pid=2072&comments=1
Jest jakieś nowe wydanie z 3 cd...
Opinie książka ma bardzo dobre, ale może ktoś miał możliwość porównania tych pozycji, dlatego jeszcze wstrzymam się z zakupem i poczekam też na bejotke, bo to on doradził inne tytuły.
Mając do wyboru repetyrorium Oxfordu i repetytorium Macmilana, moim zdaniem powinienieś wybrać to drugie. Do matury uczyłam się z tego pierwszego w szkole - jest w nim więcej materiału dla poziomu podstawowego. W repetytorium Macmilana słownictwo nawet na poziomie podstawowym jest bardziej zaawansowane niż w repetytorium Oxfordu. Wprawdzie na końcu książki są transformacje, ale w porównaniu np. z 'Matura Companion. Struktury leksykalno-gramtyczne, te transformacje są łatwe. Warto jednak kupić testy z Oxfordu chociażby ze względu na słuchanie i czytanie.
Wiesz co, ja mam na przykład program komputerowy Tell Me More, jest dobry, może ktoś z twoich znajomych go ma, są w nim ciekawe zadania i możliwość mówienia przez mikrofon, są różne poziomy: podstawowy, średnio zaawansowany i zaawansowany. Myślę, że ten program nie jest niezbędny, ale również może pomóc : )
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie