Nauka języka angielskiego, jak kontynuować?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.

Angielskiego uczę się sporo czasu (od 2,3 klasy podstawówki, teraz jestem w liceum) bo ok. 8 lat. Niestety, pomimo tego umiem niewiele. Za 3 lata matura, obowiązkowo z języka angielskiego. Podstawy naprawdę minimalne i niestety mały zasób słów. Co w moim przypadku będzie najlepszym wyborem? Z jakich książek się uczyć? Jak zwiększyć ilość słów? Niestety jestem osobą której języki są wielkim problemem (zdecydowanie wolę przedmioty takie jak matematyka, informatyka, fizyka). Bardzo chciałbym swobodnie porozumiewać się w tym właśnie języku. Dysponuję również małą ilością czasu? Jak sprawdzają się metody mp3? Na ile są one skuteczne? Co polecacie? (oczywiście jeśli książka będzie lepszym wyborem to jestem wstanie znaleźć ten czas).
Ucz się z tej książki, którą masz w szkole. Naucz się wszystkich słówek z każdej lekcji, słuchaj płyty, którą masz dołączoną do książki (jak najbardziej przegraj sobie na odtwarzacz mp3).
I ucz się codziennie po 30 minut. Bardzo łatwo to wkomponować do dnia jeśli masz mało czasu. Wstań rano 45 minut wcześniej. 15 minut na prysznic i śniadanie, a potem do nauki.
Niestety do książki nie otrzymałem płyty. Jest to NEW ENGLISH FILE Intermediate. Jak mam radzić sobie w takiej sytuacji?
W ofercie wraz z tą książką są też załączniki dźwiękowe, niestety dość drogie. Ja, na twoim miejscu namówiłbym Rodziców na ich zakup. Jeśli nie zgodziliby się na to, namówiłbym kilki kolegówna to żeby kupić je wspólnie i ptzeformatować do formatu MP3. Przecież dzisiaj mało kto używa już płyt do nauki jezyków w postaci audio. Znacznie częścuej uzywa sie Mptrójek.

Powodzenia.
Gdzie taką płytkę mogę zakupić? To jest jedna płyta? Jakie ćwiczenia ma ta płyta? To są wypowiedzi w języku angielskim poprzedzone polskim? Jak o na się dokładnie nazywa?
Na tej stronie są linki do poszczególnych podręczników i księgarni, w której można je kupić. Poczytaj tam o nich.

Najgorszą płytką jaką możesz stosować jest płytka, w której każde zdanie jest czytane po polsku i po angielsku. Z takiej płytki nauczysz się mówić angielskie słowa polskimi zgłoskami.
O którą płytę chodzi dokładnie?

http://www.bookcity.pl/9562/New_English_File_Intermediate_DVD/komponent#kupuje

Pogubiłem się w tym wszystkim.
Możesz ją śmiało kupować, mam zaufanie do tego wydawcy. Jeśli ja kupisz, napisz na tym forum recenzję.
Czyli chodzi o tą płytę DVD? Wiecie może co ona zawiera i na jakiej zasadzie polega nauka języka?
karol, chodzi o ten komponent:
Kasety/CD:

* Nagrania do ćwiczeń z podręcznika, książki nauczyciela oraz piosenki.

Ale najlepiej zapytaj jeszcze swojego nauczyciela, który ten podręcznik wybrał i go zna.

Nauka polega na robieniu ćwiczeń z podręcznika oraz słuchaniu i powtarzaniu wyrażeń, aż się ich nauczysz.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe