Książka

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie, które może wydawać się trochę dziwne:) Otóż, chciałbym dowiedzieć się ile słówek trzeba znać, by przeczytać Harry'ego Pottera i jaki to poziom??? Bardzo proszę o odpowiedzi:) Z góry dziękuję:)
>>>?ile słówek trzeba znać,
...tyle ile jest tam napisane, niektore sie powtarzaja.
W Philosopher's Stone jest 76,944 słów, a w Half Blood Prince 168,923. Ale niektóre rzeczywiście się powtarzają :)
a po odliczeniu powtorzen w Philosopher's Stone jest okolo 22,873 slowka (+/- 2 slowka)
Okej, może z tymi słówkami to przesadziłem, ale chciałbym się dowiedzieć jaki poziom 'wymagany' jest do przeczytania tych książek?:)
mysle, ze minimum intermediate (albo poziom wyzej). mozesz sprobowac przeczytac w empiku kilka(-nascie) stron i zobaczyc, ile zrozumiesz.
Ok, dzięki:)
Uważam, że 10.[tel].[tel]słowniki, np Słownik PWN-Oxford i Longman Contemporary English. Napisz ile będziesz znał słówek po przeczytaniu książki.
Hej Bejotku:) Mam pytanie: ostatnio kupiłem profesora Henry 6.0 do słownictwa i mam wersję 5.0 do gramatyki. Więc jeżeli przerobię przynajmniej słownictwo i poznam zasady gramatyki, mógłbym zabrać się za czytanie tej książki??? Pozdrawiam!:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

CAE - sesja zima 2009

 »

Studia za granicą