Pytanie odnośnie certyfikatu

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! Niedługo kończę poziom upper-intermediate i chciałabym zacząć przygotowywać się do certyfikatu FCE. Z gramatyki czuję się dobrze a nawet bardzo dobrze, czytanie książek na poziomie upper i ich rozumienie również szacuję na dobry lub bardzo dobry, rozumienie filmów - 80/90%, rozumienie wiadomości z BBC - 50%, gorzej z pisaniem (bo tego praktycznie nigdy nie ćwiczyliśmy w szkole językowej), z mówieniem natomiast jest różnie - na niektóre tematy mogę gadać bez końca, z innymi również bywa, ale radzę sobie. Problem mój w mówieniu polega na tym, że zapominam słówka z pośpiechu ;) I teraz właśnie nie wiem jak się zabrać do przygotowywania się do FCE. Zastanawiam się czy nie lepiej najpierw zrobić sobie kurs preFCE, a po tym kursie przystąpić do FCE? Na pewnej stronie jest napisane, że: "Kurs pre-FCE jest przeznaczony dla tych, którzy planują zdanie egzaminu FCE, natomiast nie osiągnęli jeszcze poziomu upper-intermediate", a ja nie chciałabym się nudzić ;) Jak radzicie, co mam zrobić? Pozdrawiam i z góry dzięki za wszystkie rady :)
PS gdzieś tam zrobiłam sobie taki teścik sprawdzający mój poziom anglika i wyszło, że jestem na poziomie advanced (ha ha), więc już sama nie wiem...

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Brak wkładu własnego