Chcialabym rozpoczac studia za granica

Temat przeniesiony do archwium.
jak wspomnialam w temacie chcialabym studiowac za granica a dokladnie w chicago. Jestem na tej stronie pierwszy raz. czytalam niektore komentarze i wiekszosc z nich dotyczyla egzaminow CAE, FCE itp. nie znam sie na tym i chcialabym zeby mnie ktos uswiadomil o co w nich chodzi, gdzie sie je zdaje i po co sie je zdaje? czy ktos moglby mi pomoc??? z gory dzieki
Po prawej stronie jest wyszukiwarka, przegladnij stare tematy, moze cos Ci sie rozjasni. Albo google, tez bardzo pomocne narzedzie.
ok dzieks
a czy moglabys mi powiedziec ktory z tych wszystkich egzaminow zdaje sie jako pierwszy?
Na tej stronie nawet, u samej gory, jest zakladka egzaminy i tam wszystko jest o egzaminach, ich poziomie, uznawalnosci itd. Ale jak interesuja Cie studia za oceanem to daruj sobie egzaminy Cambridge, o tym i tak tam nikt nie slyszal. Najlepiej w takim wypadku bedzie zdawac TOEFL.
TOEFL to jedna sprawa, jednak uczelnie w USA wymagają jeszcze SAT, i do tego egzaminu trzeba się dobrze przygotować. A jeżeli jesteś rezydentem USA to TOEFL-a nie musisz zdawać.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia za granicą

 »

Studia językowe