Tytul finalisty a wstep na uczelnie

Temat przeniesiony do archwium.
elo uczona wiaro :>
Chcialam sie podpytac czy orientujecie sie na co dokladnie finalista moze sie juz pakowac - ja skupialam sie dotad na Wrocu i wiem, ze na anglistyke lapia sie tylko laureaci; finalisci maja wejscie na filologie slowianska ;) Dzisiaj slyszalam, ze dojscie do finalu uprawnia tez do wybrania anglistyki w Lodzi i Poznaniu, ale osobiscie jeszcze info nie sprawdzilam.
Macie moze jeszcze jakies konkretne przyklady?
Wiem, że tytuł finalisty upoważnia do wstępu bez egzaminów na fil. angielskš w Poznaniu, a tytuł laureata na filologie skandynawskie (również w Poznaniu).
Skandynawskie *_* Ladnie, ladnie.
Ja sie jeszcze przegladalam UJ: Finaliści eliminacji centralnych: zarządzanie i marketing, spec. zarządzanie w sektorze publicznym, zarządzanie i marketing, spec. zarządzanie w turystyce, kulturoznawstwo, spec. amerykanistyka.
Mam nadzieje, ze w przyszlym roku tego nie zmienia :>
zeby tak gdzies za finaliste dali wstep na ktoras z japonistyk ^.^
UW: finaliści OJA mają wplny wstęp na.. fizykę i astronomię (naprawdę! chyba że od zeszłego roku coś się zmieniło, ale watpię)
Poza tym na UW jeszcze chyba politologiaze specjalizacą: resocjalizacja.
Jak chcesz byc bezrobotny/na nie musisz isc na japonistyke...
Hej! Jestem z gimnazjum i dostalem sie dalej :) Slyszalem, ze ponoc tytul finalisty w tym roku nie da mi wejscia na studia, bo jestem w gimnazjum :( Szkoda, bo to oznacza, ze musialbym za rok znow probowac. Wiecie moze czy to prawda?
Jesli nawet okazałoby się to prawdą, to jesli jestes taki dobry to za rok nie bedziesz mial problemu znowu sie dostac do finału...
No gdzieee, gdzieee. Juz pare osob pisalo, ze olimpiada w gimnazjum i w liceum to dwie zupelnie rozne bajki. Przeciez indeks to jest naprawde duza stawka, a gimnazjalna poziomowo w ogole nie ogarnia tego, co sie pisze w szkole sredniej :P
doszło do pewnego niezrozumienia: na liscie finalistów olimpiady dla liceum jest jeden koles z gimnazjum, i myslalem ze to ten, co na jego post odpowiadałem.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa