OJA 2016/2017 - liceum. Jak się przygotowac?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej! Mam zamiar startować w OJA w tym roku. Słyszałam, że poziom jest bardzo trudny,ale chce spróbować :P Jak przygotować się do tej olimpiady, iść w gramatykę, słownictwo..?
Hmm.. dużego doświadczenia nie mam, gdyż przeszłam tylko do etapu ustnego okręgowego, ale warto przerabiać do upadłego stare testy, wszelkiego rodzaju zadania i tesciki stworzone przez Krzyżanowskiego. Żeby się przygotować najlepiej iść i w gramatykę i w słownictwo. Choć słownictwo to taka loteria, że żeby przejść pierwszy etap warto się skupić na gramatyce. Po prostu ćwiczenie gramatyki daje bardziej wymierne efekty przynajmniej na pierwszym etapie. :) W której jesteś klasie?
Cytat: stynka3773
Hmm.. dużego doświadczenia nie mam, gdyż przeszłam tylko do etapu ustnego okręgowego, ale warto przerabiać do upadłego stare testy, wszelkiego rodzaju zadania i tesciki stworzone przez Krzyżanowskiego. Żeby się przygotować najlepiej iść i w gramatykę i w słownictwo. Choć słownictwo to taka loteria, że żeby przejść pierwszy etap warto się skupić na gramatyce. Po prostu ćwiczenie gramatyki daje bardziej wymierne efekty przynajmniej na pierwszym etapie. :) W której jesteś klasie?

2 liceum, poziom podręcznika mamy teraz upper intermediate, ale osobiście mam wyższy poziom angielskiego, dużo więcej uczyłam się sama niż na lekcjach więc wiem trochę więcej :) ostatni test z 40 edycji nie był nawet taki trudny, zagięło mnie tylko kilka słówek, no i ewentualnie PUNKTACJA za transformację i tłumaczenia :O masakra

 »

Egzaminy