Słownik ang-pol, jaki wybrać?

Temat przeniesiony do archwium.
Zastanawiam się nad dobrym słownikiem angielsko-polskim i mam na uwadze ten: http://www.bookcity.pl/oxford-wordpower-slownik-angielsko-polski-polsko-angielski/pid/5063
Co możecie o nim powiedzieć? Zwróciłem uwagę również na ten: http://www.bookcity.pl/wielki-slownik-angielsko-polski-pwn-oxford/pid/8622 , jednak to już większa szkoła jazdy (cena!). Może polecacie jeszcze jakiś inny? Mój główny target to studia filologiczne, więc zależałoby mi na czymś dobrym. Z góry dzięki za odpowiedź.
Słownik to jest inwestycja na całe życie. Jeśli wybierasz się na studia filologiczne to zacznij od podstawowego słownika, który powinien być w każdym domu - starego i sprawdzonego Wielkiego Słownika autorstwa Jana Stanisławskiego. To podstawa biblioteki każdego filologa czy tłumacza.
W antykwariatach znajdziesz pewnie jeszcze egzemplarze wydane za komuny i taniej o wiele niż nowe z płytą CD.
A potem zbieraj na ten najdroższy i prawdopodobnie najpełniejszy, na wiedzy się nie oszczędza.
edytowany przez argazedon: 24 lip 2012
Okay, dziękuję za odpowiedź.
Ja polecam:
1. Słownik Collinsa, wydany przez Young Digital Planet;
2. Słowwnik współczesny Longmana
3. Wielki słownik angielsko-polski polsko-angielski Wydawnictwa Techland.

Ten ostatni był też załącznikiem do jednego z magazynów komputerowych.
Ostatnio zrezygnowałam z papierowych na rzezc słowników elektronicznych/multimedialnych. Moim zdaniem są aktualniejsze. Obecnie testuję słownik wydawnictwa Lingea. W tym momencie działa bez zastrzeżeń, więc prawdopodobnie zakupięgo, jak okres bezpłatnego testowania się skończy:) Zastanawiałam się również nad słownikiem multimedialnym pwn. Cenę mają zbliżoną. Niestety nie znalazłam nigdzie wersji próbnej, żeby chociaż ogólnie zobaczyć jak to działa...
Ja zdecydowanie polecam Wielki słownik PWN-Oxford. Jest aktualny, ma przeogromną liczbę haseł i już nie raz było w nim nawet to, czego nie mogłam znaleźć w internecie!
jest również wersja multimedialna, której nie mam, ale jest na mojej wish list;)
Temat przeniesiony do archwium.