English File Upper Intermediate 3rd Edition, książka na początek w drodze po CAE?

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie,

chciałbym samodzielnie przygotować się do CAE za maksymalnie 2 lata. Jestem na poziomie B1/B2. Zdałem maturę rozszerzoną na 55%. Oglądam seriale bez napisów, czytam wiadomości, słucham BBC, dogaduję się z obcokrajowcami w prostych dialogach. Gramatyki w zasadzie nigdy nie uczyłem się konkretnie.

Chciałbym podstaw gramatyki nauczyć się z "English Grammar in Use 4th edition intermediate- Murphy" ~B1.
A dodatkowo korzystać z "English File Upper Intermediate 3rd Edition"? ~B2.

Co sądzicie na temat tych książek? A zwłaszcza English File Upper Intermediate 3rd Edition, ponieważ mam możliwość nabycia jej w niskiej cenie.
Samodzielne przygotowanie jest bardzo trudno z tego względu, że o ile można nauczyć się słownictwa, można nawet i gramatykę zrozumieć, ale nie ma jak ćwiczyć wymowy i mówienia, a umiejętności te są sprawdzane podczas egzaminów i certyfikacji. Wymienione książki są bardzo dobre. Dorzuciłbym jeszcze "Grammar Practice Upper-Intermediate" Walker i Elswortha jako pomost do pozycji z poziomu zaawansowanego (np. "English Grammar in Context" Vince'a czy "Oxford Practice Grammar" Yule'a).

 »

English only