PRZYSZSŁOŚĆ(sprawdzenie + wskazówki/prawdopodobnie duża korekta czasów;//)

Temat przeniesiony do archwium.
I think that In 2060, the job of driver will have disappeared because researchers will have constructed cars which won’t have tried drivers. Cars will be addressing through a special machine. ( Myślę, że w 2060r. praca kierowcy zniknie ponieważ naukowcy skonstruują samochody, które nie będą potrzebowac kierowców. Prowadzone będą przez specjalne maszyny. )
One new job that people will be doing is controller of machines and robots, because they will be performed people’s occupations. New gadget, that people will be using, is MFP (looks like a watch but it is phone, computer, mp3, and TV (I tu chce napisac “w jednym” tylko nie wiem jak to przetłumaczy żeby zachowac kontekst.))
I think that in 2060, the job of (cos brak) driver will have disappeared because researchers will have constructed cars which 'won’t have tried drivers' (cos tu nie tak). Cars will be 'addressing' (zle slowo, tutaj napisz 'kierowane') through a special machine.
One new job that people will be doing is (cos tu brak) (przedimek) controller of machines and robots, because they will be 'performed' (zle slowo) people’s occupations. (przedimek) new gadget, that people will be using, is MFP (looks like a watch but it is phone, computer, mp3, and TV (in one)
A dlaczego nie future simple w pierwszym?
bo wowczas bedzie to znaczylo (wlasnie) w 2060 roku cos zaniknie/rozpocznie sie prosec zanikania czegos
a ma byc, ze (juz przed, jak i) w 2060 rokiem cos zaniknie (juz wowczas tego nie bedzie)
patrzysz z perspektywy przyszlosci na przeszlosc, ktora bedzie juz wowczas dokonana (tzn wydarzyla sie)
Wiec ja bym napisal BY zamiast IN, czy to tez wszystko jedno?
edytowany przez fui_eu: 13 mar 2012
no dobrze, ale wowczas bedziesz mial tlumaczenie do roku 2060 (nie wliczajac tego roku)
nie jest to wielka rzecz, ale taka zaleznosc istnieje - przyimki robia roznice czasami
BY nie znaczy IN/AT or BEFORE?
slownik to nie wszystko, fui - czesto trzeba miec kontext, aby wiedziec, co kiedy znaczy dane slowo; w przypadku zdan zawierajacych by + perfect form, mamy do czynienia raczej tylko z pojeciem before
Cytat: engee30
no dobrze, ale wowczas bedziesz mial tlumaczenie do roku 2060 (nie wliczajac tego roku)
nie jest to wielka rzecz, ale taka zaleznosc istnieje - przyimki robia roznice czasami

zniknięcie zabiera chwilę.
albo znikną w 2060 r, albo wczesniej
in nie równa się tu by
Cytat: mg
in nie równa się tu by

ja tez tak uwazam
i tu pasuje by, nie in.
nawet musi
Z kontekstu podanego przez askera ja rozumuje ze w przeciagu roku 2060 to sie wydarzy.
teraz przeczytalem, co to autor napisal po poslku
albo in + F Simp
albo by + FPerf
a no to w takim razie wystarczy czas future simple, tak jak poczatkowo chciales:
In 2060, something will disappear...
podkreslajac fakt, ze w tamtym roku to sie wydarzy, i nie poznej jak w tamtym roku mozesz powiedziec:
By the end of 2060, something will have disappeared...
Dzięki za wskazówki:)
I think that in 2060, the job of ("cos brak" u mnie w podr. wstęp był napisany taki:We think that by 2040,the job of teacher will have disappeared...co prawda to jest inne zadanie choc z podobnym poleceniem.ale chodzi o to ze tam wlasnie po tym of nic nie ma. wiec nie wiem co tam mam wstawic..) driver will have disappeared because researchers will have constructed cars which will be driving without drivers. Cars will be driving, through a special machine.
One new job that people will be doing is (cos tu brak- nie mam pojecia...o jaką częśc mowy chodzi?) a controller of machines and robots, because they will be done(?) people’s occupations. The new gadget, that people will be using, is MFP (looks like a watch but it is phone, computer, mp3, and TV in one)
i jeszcze takie jedno zdanko:
One new item of clothing that people will be wearing is jumper with the function of the temperature change. For example when is hot we will be able to lower the temperature clothes. Human will be living on other planets. Scientists will have made vaccine eternal youth and we will be beautiful and young every time.
One new job that people will be doing is work a controller of machines ?
Cytat: engee30
a no to w takim razie wystarczy czas future simple, tak jak poczatkowo chciales:
In 2060, something will disappear...
podkreslajac fakt, ze w tamtym roku to sie wydarzy, i nie poznej jak w tamtym roku mozesz powiedziec:
By the end of 2060, something will have disappeared...

:)
Cytat: mg
teraz przeczytalem, co to autor napisal po poslku
albo in + F Simp
albo by + FPerf

no wlasnie:)
Temat przeniesiony do archwium.