Opis co lubisz robić w wolnym czasie.

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 33
poprzednia |
Dzieńdobry.
Mam na imię Mikołaj i chodzę do VI klasy podstawówki, także proszę nie spodziewać się po mnie cudów w tworzeniu zdań. Nigdy nie byłem najlepszy z angielskiego, zdecydowanie lepiej idzie mi z językiem polskim. Pani od angielskiego zadała nam do napisania pracę. Mam ją oddać za tydzień. Dzisiaj siedziałem nad moją pracą 4 godziny z przerwami. Pracowałem ze słowniczkiem w mojej książce. Zależy mi na osiągnięciu jak najlepszej oceny, gdyż od tego w pewnym stopniu zależy moja ocena końcowa z tegoż to przedmiotu, a co za tym idzie również to czy dostanę się do wymarzonego gimnazjum.
Dobrze, a więc do rzeczy.

I, brother likes watch television because it is fun. We likes fun things. I go play football with my brother in a pitch near the school. I like swim in mine free time. It is good for my stamina. I need good stamina because I like run. Run is my passion and I like do this when my time is free. I, mother likes play chess. My mother say chess it is good for my brain. I, father go to fish in my free time. I enjoy this. I like eat fish what I catches. I, friends likes go to cinema. I, friends likes films and eat popcorn and drink cola. I like help all other person what ask me for help because it is good for them and I.


Prosiłbym o wskazanie błędów, ale proszę nie poprawiać za mnie, gdyż bardzo zależy mi abym został jedynie naprowadzony na właściwy tok myślenia. Moim zdaniem tylko tak mogę się nauczyć.
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam, Mikołaj :).
We likes fun things, brak czasownika
I, brother likes watch television because it is fun-
I like swim in mine free time
I need good stamina because I like run
Run is my passion and I like do this when my time is free
I, mother likes play chess.
My mother say chess it is good for my brain
I, father go to fish
I enjoy this
I like eat fish what I catches.
I, friends likes go
I like help all other person what ask me for help because it is good for them and


nie wiem może cos jeszcze ominąłem.
Dziękuję bardzo za odpowiedź, ale czy mógłbyś ją trochę rozwinąć, bo nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi? Byś mógł podopisywać dlaczego jest coś źle, wtedy bym się czegoś nauczył.
uzywasz zlych form czasownika
przypomnij sobie, kiedy nalezy uzywac like, a kiedy likes
po czasownikiu 'like' w Twoichg przykladach nalezy drugi czasownik dac w formie z -ing, np. She likes playing...
co chciales powiedziec piszac np. "I father' - ja ojciec?
pewnie chodzi mi o czasowniki i w ogóle, popatrz na te zdania.
Np
I like singing
You like singing
she he it likes singing likes tylko w trzeciej osobie l. poj. w zdaniu oznajmującym. na poczatek przeczytaj sobie o czasie present simple, a na pewno to zrozumiesz
we, you , they like singing


I father- a jesli chodzi o to to powinienes napisac my father and I

in mine free time, powinien byc inny zaimek osobowy


I need good stamina because I like run. dla mnie to zdanie nie ma sensu, bo jesli sie biega, to sie ma dobro kondycje.

popatrz n a te zdania, ale na poczatek zapoznaj sie z gramatyka
mq, tam jest przecinek "I, father", czyli, że ja coś robię wspólnie z tatą.
boy123, dlaczego nie mogę napisać "I,father"? Co jest w tym złego? Zawsze tak piszę, np. "I,friends" itp. Pani mi nigdy tego nie uznawała za błąd.
Nie zawsze ma się dobrą kondycje, jeżeli się biega. Weź na przykład osobę otyłą, która dopiero zaczyna biegać. Ona nie ma jeszcze dobrej kondycji, ale jej potrzebuje i dopiero wyrabia.
edytowany przez 123Mikolaj: 27 mar 2012
'I, friends' jest po prostu smieszne. dziwie sie, ze ktokolwiek to uznaje
Po polsku tez piszesz w wypracowaniu 'mąż, żona'?
"ja coś robię wspólnie z tatą" - ale tego nie napisałeś po ang.
mq, tak, piszę tak w wypracowaniach, np. 'Ja, rodzina (...)'. Prawidłowe zdanie.
ivonne, zważ na mój wiek i umiejętności z języka angielskiego. To, że po polsku potrafię, to nie znaczy, że po angielsku.
Możesz mi jakoś pomóc? Ale nie podawać gotowych rozwiązań. Byłbym bardzo wdzięczny.
no i Mikołaju :) przez grzeczność siebie dajemy na koniec (w j. polskim również) ...
czyli my brother, sister and I
I, friends to naprawde wygląda śmiesznie
po polsku tez powiesz, ja, przyjaciele idziemy do kina?
poza tym jak osoba wyżej wspomiałą powinno być
my sister( dad, mum ect.) and I
poza tym jeśli coś wymieniasz, to zawsze dajesz spójnik and
my mum and dad.
Mikołaj, Iwona and I
a weź napisz jeszcze raz tę prace tylko poprawioną, mam nadzieje , ze zapoznałeś się z gramatyką
iwonabp A no tak, zapomniałem o tym, dziękuję za przypomnienie. A musi być te and przed I? Ono jest zbędne.
Zapoznać z gramatyką to nie jest tak szybko. Czytam o present simple ale to trudny czas (dla mnie oczywiście, bo dla kogoś może nie być aż tak trudny). Będę potrzebował czasu aby go opanować. Znacie może jakiś dobry sposób na opanowanie czasu present simple?
Cytat: 123Mikolaj
iwonabp A no tak, zapomniałem o tym, dziękuję za przypomnienie. A musi być te and przed I? Ono jest zbędne.
musi, jeśli wymieniasz więcej osób, rzeczy , przed ostatnim dajemy 'and. W języku polskim również!!! Ej ty chyba z polskim na bakier.

Cytat:
Znacie może jakiś dobry sposób na opanowanie czasu present simple?

ja znam. Szklanka mleka pół godziny pred nauką i 10 przysiadów po. ;) U mnie zawsze działało :) :)
A powaznie to po prostu, usiąsc i się nauczyć.

A może zamiast się uczyć tego czasu to pouczyłbym się słówek? Chyba bardziej mi się przydadzą przy pisaniu opowiadań. Gramatykę umiem w miare dobrze, ale zasobu słów nie mam za dużego.
iwonabp, nie z polskiego mam 5. Pani mówi, że jestem polonistycznym orłem.
gramatyka jest najważniejsza - szczególnie do pisania opowiadań, gdzie nie możesz się wspomagać gestami, dodatkowo ;)
bo inaczej wychodzą takie kwiatki "ja, brat lubi zegarek TV"
słówko zawsze można na szybko sprawdzić w słowniku lub opisać ostatecznie

co ci po słówkach, które nic nie znaczą w błędnie napisanym zdaniu ?
edytowany przez ivonne: 27 mar 2012
W sumie racja. To idę się pouczyć gramatyki.
a tak w ogóle to Present Simple- jak sama nazwa wskazuje jest bardzo prostym czasem:)
zgadzam się, dzieci, żeby dobrze mówić po angielsku zaczynają od gramatyki, która jest bardzo wążna, bo co z tego, że znasz słówka, jak napiszesz z błedem gramatycznym.
https://www.ang.pl/gramatyka/czas/present_simple tu masz bardzo dobrze opisany ten czas, skorzystaj z tego.
W zeszycie mam trochę inaczej niektóre rzeczy niż na tej stronie.
Pani zawsze powtarza, żeby zbytnio nie ufać internetowym źródłom.
np. co jest inaczej
co takiego masz w zeszycie, czego tutaj nie ma??
Mam tam dłuższą notatkę, czyli tutaj jest za mało informacji.
No to korzystaj z notatek w zeszycie!
Czas P.S.
Czas Present Simple stosujemy, kiedy opisujemy czynności, które mają charakter cykliczny, powtarzający się.
Kiedy wypowiadamy się na temat faktów o których słuszności jesteśmy przekonani
Kiedy mówimy o stanach trwających od dłuższego czasu, mających charakter stały.
Nawyki i zwyczaje.
cos takiego w notatce masz?
w zeszycie pewnie ma też pytania i przeczenia
Tak, coś takiego mam w zeszycie.
No dobrze, intensywnie uczyłem się gramatyki i słówek i poprawiłem pracę, w zasadzie to pisałem ją prawie od nowa.

In my free time I do many things. I like reading fantasy books, write my own fantasy stories, I really enjoy this. I like watching interesting films in television. I prefer westerns because when I watch this type of films I can feel like a cowboy. When it's sunny outside I like playing footbal with my friends. In rainy days I prefer play chess with my mother. I feel smarter after every chess game. In autumn I like collecting wet grass, dry it in home and put into my badge.
on television
football
on a rainy day
prefer to play
dwa ostatnie czasowniki 'dry, put' są w złej formie. Pomyśl.

duzo zmieniles w tekscie. Dlaczego zrezygnowales z niektorych wczesniejszych zdan?
Dziękuję za poprawienie. Zmieniłem bo napisaliście, że te zdania są złe.
tam byly bledy gramatyczne, ktore mozna bylo poprawic.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 33
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie