List nieformalny...prośba o spr.

Temat przeniesiony do archwium.
witam, moim zadaniem było napisanie listu, w ktorym miałam zapytać koleżankę o kurs jezykowy. Bardzo prosze o sprawdzenie bo zapewne narobiłam duzo błedów:/

Dear Louise,
I'm writing to ask you for your advice. I would like to konw more information about the course and I would appreciate it if you could send me some additional information about course.
I am still not sure about a couple thing, namely what sort of people attend of cours and how it is organised? I would like to know how much the course cost? And what witch accomodation and how looking examination? And last thing: Have the course certyfikat?
I look forward to hearing from you. Take care and say hello to Marika
to konw (popraw pisownie) more information - 'to know information' nie OK, zmień 'know' na 'get' lub wykasuj "information" ze zdania,
I would appreciate it if you could send me some additional information about [...] course.
a couple (of) thing (l.mn.),
attend of [przedimek] coursE
how much the course cost (3 os.)
And what witch accomodation and how looking examination? napisz jeszcze raz
And [...] last thing: Have the course certyfikat? 1. tak sie nie tworzy pytań, 2. nie jestem pewna co chciałaś napisać,
Drugie zdanie brzmi mniej wiecej:
Ja bym chciala otrzymac wiecej informacji o kursie i byla bym wdzieczna gdybys wyslala mi /jakas/ dodatkowa informacje o kursie. /cos nie tak IMO/
I po zdaniach ktore nie sa pytaniami usun pytajniki.
- I would like to get more information about the course ( z dalszej części zd rezygnuje bo rzeczywiście to zd. sensu by nie miało)
- a couple of things
- attend a course
- how much the course costs
- z pytaniem z zakwaterowaniem i tryb egzaminów nie mam pomysłu tak o to inaczej zapytać...(moze jakaś podpowiedz)
- a w ost. pytaniu chodziło mi o pytanie, czy ten kurs posiada certyfikat

B. dziękuje za poswiecony mi czas;)
a czy to zd. jest dobrze: Where I can get accomodation?
Jezeli to ma byc pytanie to jest zle napisane, prawda? /gdzie INVERSJA?/. Lub zostaw w powyzszej formie zaczynajac np: Do you know ...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe

 »

Pomoc językowa