POMOC Z MORFOLOGII - PILNE

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! Mam problem z zdefiniowaniem następujących zdań. Należy je przypisać do poszczególnych kategorii : subject Noun clause or noun clause appositive, relative clause or relative sentencial clause , adverb clause
The claim that he's brilliant amazes me, noun appositive clause ?
Who's woods these are I do not know. relative clause czy noun clause ?
He asked where we were going to spent our vacation noun clause czy adverb clause?
I told her where I'd been. noun clause czy adverb clause?
London, where Sally lives now is a fine place. relative czy adverb clause?
That idea, that John is worthy of such an honor, disgusts me, relative or noun appositive clause?
That she already knew about it came as a great surprise. noun clause?
She made him what he is wearing today. noun clause?
The idea which never came to anything, bothered me at the time.
Do not ever go where I have just been. adverb clause?
Do not ever ask where I have just been. Noun clause czy adverb clause?

Jeszcze jedno pytanko!
It's not all easy to find such a thing these days. Czy to jest simple sentence?
Będę bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź :)
Cytat: betty64
Witam! Mam problem z zdefiniowaniem następujących zdań. Należy je przypisać do poszczególnych kategorii : subject Noun clause or noun clause appositive, relative clause or relative sentencial clause , adverb clause
The claim that he's brilliant amazes me, noun appositive clause ? ok
WhoSE woods these are I do not know. relative clause czy noun clause ? jezeli relative, to do ktorego rzeczownika odnosi sie whose?
He asked where we were going to spent our vacation noun clause czy adverb clause? HINT: CZY ZDANIE Z WHERE JEST KONIECZNYM UZUPELNIENIEM ASKED, TZN. CZY JEST ARGUMENTEM TEGO PREDYKATU?
I told her where I'd been. noun clause czy adverb clause? PODOBNIE
London, where Sally lives now is a fine place. relative czy adverb clause? RELATIVE. DODAJ BRAKUJACY PRZECINEK
That idea, that John is worthy of such an honor, disgusts me, relative or noun appositive clause? USUN NIEPOTRZEBNE PRZECINKI. ZDANIE Z THAT DOTYCZY TRESCI 'IDEA', A WIEC JEST TO CONTENT CLAUSE, CZYLI APPOSITIVE NOUN CLAUSE
That she already knew about it came as a great surprise. noun clause? OK
She made him what he is wearing today. noun clause? OK
The idea which never came to anything, bothered me at the time. CZY ZDANIE Z WHICH ODNOSI SIE DO TRESCI IDEI?
Do not ever go where I have just been. adverb clause? OK
Do not ever ask where I have just been. Noun clause czy adverb clause? NO WLASNIE, JAKA JEST ROZNICA MIEDSZY TYM ZDANIEM A POPRZEDNIM

Jeszcze jedno pytanko!
It's not all easy to find such a thing these days. Czy to jest simple sentence? ZALEZY OD DEFINICJI SIMPLE SENTENCE, ALE JA TU WIDZE DWA CZASOWNIKI.
Będę bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź :)
Dzięki za pomoc! ale czy mozesz napisać jaka jest róznica w ostanim czy jest to ostanie noun caluse?
Cytat: betty64
Dzięki za pomoc! ale czy mozesz napisać jaka jest róznica w ostanim czy jest to ostanie noun caluse?

Co z tego, że napiszę. Masz się nauczyć odpowiedzi na pamięć?
a i czy mozesz zamiast hint napisać odp, wtedy bede miała pewność ze dobrze myśle :)
nie, to ja muszę mieć pewność, że dobrze myślisz.
Nie nie o to chodzi , chyba wiadomo że nie naucze sie na pamięć, tylko wtedy mam pewność że moja zasada siesprawdza a tak moge sie tylko domyślać ze dobrze zinterpretowałąm zdanie.
w whose woods... noun clause bo whose nie odnosi sie do woods
W zadniu He asked where jest potrzebne, ale ronie dobrze może być He asked it a to jest test sprawdzajacy na noun z tad moja nie pewność.
The idea tha never ... wydaje mi się że się odnosi choć ciezko mi zrozumieć akurat to zdanie.
W ostatnim widze tak róznice
Dont ever go where...adverb clause
Dont ever ask <where...> znowu można postawic test i pasuje IT a wtedy jest to noun clause
czy możesz mi powiedzieć czy dobrze intepretuje?
Cytat: betty64
w whose woods... noun clause bo whose nie odnosi sie do woods NIE ROZUMIEM ODPOWIEDZI
W zadniu He asked where jest potrzebne, ale ronie dobrze może być He asked it a to jest test sprawdzajacy na noun z tad moja nie pewność. TEST MASZ DOBRY. CZY SADZISZ, ZE ADVERB CLAUSES SA POTRZEBNE?
The idea tha never ... wydaje mi się że się odnosi choć ciezko mi zrozumieć akurat to zdanie.
W ostatnim widze tak róznice
Dont ever go where...adverb clause
Dont ever ask <where...> znowu można postawic test i pasuje IT a wtedy jest to noun clause
czy możesz mi powiedzieć czy dobrze intepretuje? TAK, TO JEST NOUN CLAUSE I TEN TEST DOBRZE TO POKAZUJE
Nie rozumiem Twoich intencji, widocznie nie chcesz do konca pomoc... ciągle jakieś podpowiedzi. Gdybym chciała Twoją odp po to by sobie ułatwić zadanie to nie starałabym sie cokolwiek dochodzić na własną rękę. Choć i tak dzięki za uchylenie rąbka tajemnicy! :)
A tak poza tym już sobie sama wszystko wyjaśniłam tak jak potrafiłam :)
jestem wykładowcą
A ja nie, i z całym szacunkiem jeżeli widze że ktoś daje z siebie wszystko i ma duży wkład w pracę to poprostu pomagam bo warto. Może to brak tak dużego doświadczenia czyni mnie gorszą w rozeznawaniu. Jeszcze raz pomimo wszystko dziękuje .
"jeżeli widze że ktoś daje z siebie wszystko"

Nie widziałem tego.
Chyba trochę za dużo czasu wolnego jak na wykładowce...W takim razie nie wiem od czego jest nauczyciel, bo chyba tylko od chodzenia głową w chmurkach. Na szczęście są też inni , którzy umieją skorygować błędną lub poprawną odp ucznia. Poza tym chyba i tak już za daleko zabrnęłam w bez owocny dialog z szacownym wykładowcą.
Czekałem, aż pokażesz, że nie trafiasz ślepo w poprawne odpowiedzi, ale potrafisz je uzasadnić. Dzięki temu poradziłabyś sobie z innymi niż te przykładami zdań, np. na egzaminie.
Tylko że ja znam zasady, czasami poprostu pasowały mi dwie i nie byłam przzekonana, dlatego szukałam potwierdzenia jednej z tez. Zaanalizowałam też pana podopowiedzi żeby udowodnić żetelność swojej pracy, więc nie wiem co jeszcze miałabym zrobić żeby uzyskać popsrostu potwierdzenie... ale rozumiem że każdy ma swoje sposoby nauczanie. Ten mi akurat nie pomoże. Jednakże przeglądając sama różne przykłady doszłam do pewnych wniosków.
rzetelność*
" żeby udowodnić rzetelność swojej pracy, więc nie wiem co jeszcze miałabym zrobić żeby uzyskać popsrostu potwierdzenie"

wyjaśnić, dlaczego wydaj się tak, a nie inaczej, np. podając taką regułkę jak ta z 'it'.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie