opis wydarzenia

Temat przeniesiony do archwium.
Polecenie : You are describing a day when something frightening to you.Write what you say.Remember to : Say when the story happened ,how you felt and was it important , use linking words: then ,next , after that,finally.Use the Past Continuous to say what you were doing at the time . ( Zależy mi,żeby to zadanie było dobrze,ponieważ jest na ocenę :) ) This hapenend in summer,ten years ago.It was sunny day. I with my sister sat in blanket together. When I went to my home suddenly my sister escaped from me.Next I saw that ,she was running on way.I was running at home ,I called my mum.Then we was running .My mother caught her.I felt bad,because I think that .this event was my blame.Finally,I was so happy ,because she was health.I'll never forget that day.
in (przedimek) summer
it was (przedimek) sunny day
I with my sister sat in blanket together <~~ zly szyk
on (przedimek) way
I was running at home (biegałaś w domu?)
we was (źle) running
was my fault
health - zdrowie, potrzebujesz przymiotnika
takie zdania jak I was running at home czy then we were running so według mnie błędnym użyciem czasu past continuous, poczytaj sobie o tym czasie
Czy mógłbyś mi powiedzieć jak mniej więcej powinno by wyglądać zdanie : I was running at home ( tu gdzie mam błąd ) Byłabym wdzięczna
Chociaż reszta jest mniej więcej dobrze :)?
zależy co chciałaś napisać
jeśli poprawisz te błędy, które Ci pokazałem to powinno być nieźle
Dziękuję za pomoc .:)
Tam gdzie mam te błędy chodziło mi o to,że siedziałam z moją siostrą na kocu.Kiedy ja poszłam do domu ona uciekła.Następnie zobaczyłam,że ucieka na drogę.Pobiegłam do domu i zawołałam mamę.Pobiegłyśmy razem .Mama chwyciła ją.Czułam się źle ponieważ myślałam,że to była moja wina. Tak mniej więcej miało to wyglądać.
health to opposite od sickness, illness jestes pewna że pasują do kontekstu /obojetnie w jakiej formie/? Podobnie z escape;) możesz użyć inne, bardziej opowiednie słowa
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa