Uzupełnij zdania poprawną formą przymiotnika podanego w nawiasie z użyciem as ... as.

Temat przeniesiony do archwium.
Pansy is (small) ___as _small as________ daisy.
Lily of the valley is (beautiful) __more /less beautiful__________________ an orchid.
This lilac is (blooming) __as_blooming___________________as that one.

Dobrze ?
Nie rozumiem w jaki sposob moge przeczytac odpowiedzi. Nie jestem jasnowidzem, tylko biala wrozka :-)
Posz wyrazniej, zebysmy wiedzieli ktore sa twoje slowa.
w pierwszym zdaniu brakuje the przed nazwami kwiatow
w drugim brakuje 'niż'
trzecie mi sie nie podoba 'tak samo rozkwitly jak...'?
11. Uzupełnij zdania poprawną formą przymiotnika podanego w nawiasie z użyciem as ... as.
1.                    Pansy is (small) ____________ daisy.
2.                    Lily of the valley is (beautiful) ____________________ an orchid.
3.                    This lilac is (blooming) ______________________as that one.
4.                    Your wedding arrangement is ( colourful) _____________________mine.
5.                    This bunch of roses (smells / good) ____________________the one I bought yesterday.
6.                I (not / earn / much / money) ________________________you do.

To całe zadanie :P Już je robię od nowa :)
1. The Pansy as small as the Dahlia.
2. more beautifule than an orchid
3. nie rozumiem trzeciego
4. as colorful as
5. smalls better
nie rozumiem 11. w kazdym zdaniu masz uzyc as...as?
Znaczy napisałam tu tak samo jak mam w ćwiczeniach.
Chyba o to chodziło, że as... as, ale chyba się tak nie da.
:P Oj
Chyba o to chodziło, że as... as, ale chyba się tak nie da.
da sie, da
A to spoko, to już robię :)
A Aaric czy możesz mi sprawdzić opis kwiaciarni https://www.ang.pl/forum/brak-wkladu-wlasnego/242851 .
Byłabym Ci bardzo, bardzo wdzięczna.
http://angielski.na6.pl/porownania_as_as_not_so_as_as tu o tym jest.
Ale trochę tego nie kapuję.
Zaraz muszę sprężyć moje szare komórki :P
Przy porównaniu w stopniu wyższym używamy konstrukcji "as...as", "not as...as", "not so ...as".
Jakby iść tym tropem, to zdanie pierwsze 1) Pansy is as small as daisy. Bo stokrotka i bratek są małymi kwiatami.
Ale drugie, to jak ? Bo konwalia majowa i orchidea są obie piękne ale chyba nie tak samo ???
To tak Lily of the valley is (beautiful) not as beautiful as an orchid.
Tak ?
Jak nie, to może mi ktoś to wytłumaczyć.
I czy not as... as i not so... as różnią się ???
w zdaniu z pansy i daisy brakuje przediumkow. Co to za podrecznik?
Znaczy tak naprawdę, to są od Pani kserówki. A możesz mi wytłumaczyć użycie as....as.
A w drugim dobrze myślę ?
O i mg zerkniesz na mój opis kwiaciarni ? I zobaczysz zdanie z under ?
Byłabym wdzięczna :)
Bardzo proszę niech ktoś mi to wytłumaczy, no nie rozumiem :(
11. Uzupełnij zdania poprawną formą przymiotnika podanego w nawiasie z użyciem as ... as.
To znaczy, ze musisz uzyc AS (wtedy cos innego- tutaj slowa masz podane) a pozniej tez AS

1.                    Pansy is (small) daisy. Odpowiedz - Pansy is AS small AS a daisy.
2.                    Lily of the valley is (beautiful) an orchid. Lilly of the valley os AS beautiful AS an orchid.
3.                    This lilac is (blooming) __as that one. This lilac is AS blooming AS that one.
4.                    Your wedding arrangement is ( colourful) __mine. Your wedding arrangement is AS beautiful as mine.
5.                    This bunch of roses (smells / good) ___the one I bought yesterday. This bunch of roses smella AS... (masz wzory powyzej, teraz sama sie domyslisz o co chodzi)
6.                I (not / earn / much / money) ______you do. Zacznij ..I DO not earn.......

Temat przeniesiony do archwium.