proszę o sprawdzenie krótkiego przepisu;)

Temat przeniesiony do archwium.
1.wersja po angielsku:
Ingredients:
500 g flour
10 g instant yeast
280 ml milk
60 g molten butter
1 egg
2,5 tbsp of sugar
1/4 tsp of salt
filling: jam
Preparation:
All ingredients knead until elastic dough is formed.Put it in bowl,cover with kitchen cloth and set it aside in warm place for one hour.After this time,mold balls and bait it with tablespoon of jam.Buns seal and put into prepared pan.
Bake at 175 degrees C for 25 minutes or until a toothpick inserted into the center of cake comes out clean.
z góry dziękuje za pomoc;)
bez of po tbsp i tsp
bait to zle slowo
buns seal ?
all ingredients knead = wszystkie skladniki ugniatają
zly szyk zdania
mold balls budzi skojarzenia
bait = kusić
'All ingredients knead' (zla kol slow) until (brak przedimka) elastic dough is formed. Put it in bowl, cover with (przedimek) kitchen cloth and set it aside in (przedimek) warm place for one hour. After this time, 'mold' (w AmE mold-znaczy plesc, w BrE-mould-plesn, tutaj pomysl nad tym) (brak slowa) balls and 'bait' (calkowicie nie rozumiem tego slowa tutaj) it with (przedimek) tablespoon of jam. (Czy ktos to ma robic, czy one same sie tak zrobia - napisz to poprawnie no i brakuje przedimka) buns seal and put (tu cos brak) into (przedimek) prepared pan.

Co ty robisz z tymi przedimkami (a, an, the) - dlaczego ich ciagle brakuje w zdaniach?
z tego co wiem przedimki w recipes nie sa obowiazkowe
Mould czy mold nawet nie pasuje. Może np. shape albo roll;)
dziękuje bardzo za wszystkie porady:) teraz poprawiłam i wyszło mi coś takiego:

Preparation:
knead all ingredients until elastic dough is formed.Put it in bowl,cover with kitchen cloth and set it aside in warm place for one hour.After this time,shape balls and stuff it with tablespoon of jam.Buns seal and put it into prepared pan.
Bake at 175 degrees C for 25 minutes or until a toothpick inserted into the center of cake comes out clean.
teraz już dobrze?
Cytat: escuchame13
dziękuje bardzo za wszystkie porady:) teraz poprawiłam i wyszło mi coś takiego:
teraz już dobrze?

A powiedz mi, moja kochana, dlaczego kompletnie zignorowalas moje wskazowki do tego tekstu. Kiedy ja pisze ....(przedimek) to znaczy, ze tam powinnas cos dopisac. Przedimki to (a, an, the).
Po drugie - dlaczego myslisz, ze ja nie wiem o czym pisze, bo ja to akurat tak przyjmuje z twoich czynow. Kompletnie mnie ignorujesz - bo myslisz, ze wiesz lepiej. Szkoda mojego czasu.
np. shape dough into balls
Cytat: terri
Cytat: escuchame13
dziękuje bardzo za wszystkie porady:) teraz poprawiłam i wyszło mi coś takiego:
teraz już dobrze?

A powiedz mi, moja kochana, dlaczego kompletnie zignorowalas moje wskazowki do tego tekstu. Kiedy ja pisze ....(przedimek) to znaczy, ze tam powinnas cos dopisac. Przedimki to (a, an, the).
Po drugie - dlaczego myslisz, ze ja nie wiem o czym pisze, bo ja to akurat tak przyjmuje z twoich czynow. Kompletnie mnie ignorujesz - bo myslisz, ze wiesz lepiej. Szkoda mojego czasu.

przepraszam,ale nie miałam tego na myśli, po prostu kompletnie zapomniałam o tych przedimkach. teraz zastosowałam Twoje wskazówki i mam nadzieję,że już wyszło dobrze:)
knead all ingredients until an elastic dough is formed.Put it in bowl,cover with a kitchen cloth and set it aside in a warm place for one hour.After this time,shape dough into balls and stuff it with a tablespoon of jam.Buns seal and put it into a prepared pan.
Bake at 175 degrees C for 25 minutes or until a toothpick inserted into the center of cake comes out clean.

i dziękuje za pomoc:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa