Food allergy.

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć. Przetłumaczyłem za pomocą googli ale wydaje mi się że jest dobrze ale też do końca nie jestem pewny prosiłbym żeby ktoś sprawdził. :)
Alergia pokarmowa- problem zdrowotny rozpoznawalny głównie u małych dzieci. To forma niepożądanej reakcji pokarmowej organizmu, w której dolegliwości kliniczne są wyzwolone przez immunologiczne mechanizmy patogenetyczne. Rozpoznanie jest procesem złożonym i wieloetapowym. Obejmuje wywiad, wnikliwe badanie dziecka i analiza stwierdzonych objawów. Do diagnostyki alergii służy metoda oznaczania IgE we krwi oraz testy skórne. Alergia pokarmowa wywołana jest przez alergeny pokarmowe, które znajdują się w podstawowych składnikach pokarmowych (mleko, jaja, ryby, mięso). Objawy dotyczą jednego narządu lub kilku. Bardzo ważne w alergii jest leczenie i profilaktyka, w której dużą rolę odgrywa pielęgniarka. Przy odpowiedniej diecie i leczeniu dzieci wyrastają z alergii pokarmowej. Ważne więc są działania edukacyjne zwiększające poziom wiedzy na temat właściwego rozpoznawania choroby i zasad ich leczenia. Powinny one dotyczyć rodziców dzieci chorych, ich rodzin i personelu zajmującego się opieką zdrowotną. Badania przeprowadziłam w miesiącu kwietniu/maju 2015 roku wśród 25 matek dzieci chorych na alergię pokarmową na oddziale pediatrycznym w Szpitalu Miejskim w Łowiczu metodą sondażu diagnostycznego. Narzędziem badawczym był kwestionariusz ankiety.

Food allergy - recognizable health problem mainly in young children. It is a form of food adverse reaction of the body, in which clinical symptoms are triggered by the immune pathogenetic mechanisms. Diagnosis is a complex and multi-stage. It includes an interview, in-depth study and analysis identified the child's symptoms. For the diagnosis of allergy is used method for the determination of IgE in the blood and skin tests. Food allergy is caused by food allergens that are found in the basic ingredients of food (milk, eggs, fish, meat). Symptoms relate to one organ or more. Very important is the treatment of allergies and prevention, which plays an important role nurse. With proper diet and treatment of children grow out of food allergies. So important are educational activities to increase awareness about the proper diagnosis of the disease and the rules for their treatment. They should concern parents of children with epilepsy, their families and staff involved in health care. The research I conducted in April / May 2015 year among 25 mothers of children with food allergy pediatric ward at City Hospital in Łowiczu method of diagnostic survey. The research tool was a questionnaire.
idz z tym do gugli.
Zastanow sie: wklejasz tu chlam z translatora, zero swojej pracy, i chcesz, zeby ktos poswiecil swoj wolny czas na popraw etego. Dziekuje, nie skorzystam: wole pomagac osobom, ktore szlifuja swoj angielski.
Postaraj się faktycznie zrobić to w miarę swoich możliwości.

Np. masz in Łowiczu, no to jest taki błąd, którego nie powinno w ogóle być. Rzeczowniki w dopełniaczu są źle określone w ogóle. Powalcz chłopie trochę to pomogą Ci!
to jest tekst z translatora. Po co pomagać komuś, komu się nie chce poprawić najbardziej oczywistych błędów?
@Kimix - idź z tym gdzieś indziej.
Cytat: Kimix
Przetłumaczyłem za pomocą googli ale wydaje mi się że jest dobrze
ak
mam pomysł - oddaj tak przetłumaczony tekst i się okaże, czy masz racje
Bym umiał sam to bym zrobił, ale że nie umiem i nie ma kto mi w tym pomóc wytłumaczyć to przyszedłem tutaj ale wy mnie zjebaliście jak burą sukę bo inaczej tego nazwać nie można. :)
No pain no gain.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Inne