2 zadania

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, mam do sprawdzenia 2 zadania. W zadaniach należy wstawić czasownik w nawiasach w odpowiedniej formie ( nie wiem czy to jak rozwiązałem jest dobrze, nie wszystko umiałem zrobić )

I.
1) Which car is...faster.............. , the Renault or the Fiat? ( fast)
2)The Fiat is quicker, but the renault is ...economically..................... (economical)
3)That's true, but the Fiat is .....cheaper.................... It's $2,000 cheaper ! (expensive)
4)Well, the Fiat may be cheaper, but the Renault is much ....comfortabled.....................! (comfortable)
5)Yes that's true. It's the ......comfort............... car I' ve ever driven! (comfortable)
6)So which one are you going to buy? The Renault is a ....good................. car. (good)
7)I'm not sure. The Fiat is ..flexible.............. because it's got five doors. (flexible)
8)Maybe, but the Fiat's ugly. The Renault is much ......beautiful............. (beautiful)
9)No, it isn't, I hate the colour. Pink is the ..bad............. colour for a car. (not good)
10)Listen to me. The Renault is the .....good.................. car in this shop! (good)

II. Complete the sentense below by writing the correct form of the verb in brackets.
1)............ Janin and Vince ............... the National Gallery? (not already visit)
2)Marjorie...works............ at United Printers for more than 30 years. (work)
3)Are you hungry? ...If....... you ......have...... breakfast yet? (have)
4)That's a fabulous skirt! Where....did........... you ....buys........ it? (buy)
5)Tim doesn't want to see Silence of the Lambs because he ........... it twice. (already see)
6)The score was 0-0 until Mantalla .....scored.......... the winning goal in the 82 nd minute. (score)
7)My parents would love to visit La Paz. They ..never beens........... outside their village. (never been)
8)Lawrence ....it was............ head of the marketing department since last October.
9)Agatha Christie ...wrote........ more than 35 books during her life. (write)
10)Philip and his friend, David, ................ as salesmen from 1958 to 1964.
orientuje sie, bo zginiesz
pierwsze cwiczenie jest o stopniowaniu przymiotnikow, wiec nie pisz np. w 2 zdaniu 'ekonomicznie', bo masz napisac 'bardziej ekonomiczny'
i jak masz w nawiasie 'drogi', to nie pisz 'tanszy', tlyko 'mniej drogi'
pozostale popraw tak samo, pierwsze masz dobrze

do drugiego musisz sobie powtowrzy czasy. Nie zrobisz tego w jeden wieczor.
II
6 i 9 dobrze, reszta zle
Zadanie 1.
1)faster
2)more economical
3)cheaper ( nie wiem dlaczego w nawiasie jest expensive , bodajże jakaś pomyłka ;) )
4)more comfortable
5) the most comfortable
6)better
7) more flexible
8) more beautiful
9)the worst
10)the best

Pozdrawiam - Moni :)
@Moni, odrabianie zadania za kogoś to żadna pomoc.
edytowany przez Aaric: 22 wrz 2015
Cytat: Aaric
@Moni, odrabianie zadania za kogoś to żadna pomoc.

Aha , więc po co jest to forum? Wcale nie musiałby pisać , że jest to zadanie lub nie a tak czy owak ktoś by to zrobił :) To jest forum dlatego na pytanie odpowiedziałam , akurat poćwiczyłam stopniowanie a nie robiłam tego od lat :) Pozdrawiam Moni :)
kkamcio , co do drugiego zadania widzę tu czas Present Perfect. Przejrzyj proszę Present Perfect , jest on bardzo przydatnym czasem :)
Cytat: MoniiMonii
kkamcio , co do drugiego zadania widzę tu czas Present Perfect. Przejrzyj proszę Present Perfect , jest on bardzo przydatnym czasem :)

Zła odpowiedź. Nie dość, że szkodzisz, to jeszcze dajesz złe wskazówki
Cytat: MoniiMonii
Cytat: Aaric
@Moni, odrabianie zadania za kogoś to żadna pomoc.

Aha , więc po co jest to forum? Wcale nie musiałby pisać , że jest to zadanie lub nie a tak czy owak ktoś by to zrobił :) To jest forum dlatego na pytanie odpowiedziałam , akurat poćwiczyłam stopniowanie a nie robiłam tego od lat :) Pozdrawiam Moni :)

na tym forum pomagamy tym osobom, które pracuja samodzielnie. Nie odrabiamy zadań domowych za innych, bo nikt się w ten sposób niczego nie nauczy. Jeżeli chcesz sobie coś powtórzyć, poczekaj, aż pojawi się odpowiedź autora pytania.
Cytat: zielonosiwy
Cytat: MoniiMonii
kkamcio , co do drugiego zadania widzę tu czas Present Perfect. Przejrzyj proszę Present Perfect , jest on bardzo przydatnym czasem :)

Zła odpowiedź. Nie dość, że szkodzisz, to jeszcze dajesz złe wskazówki

Zabawny chłoptaś :) Po pierwsze, napisałam, że JA widzę , po prostu to było moje "widzenie" .Po drugie napisałam bardzo, ale to bardzo ważną rzecz a zatem Drogi kolego, skoro jesteś takim znawcą językowym powinieneś wiedzieć, że - "Przejrzyj proszę Present Perfect , jest on bardzo przydatnym czasem :)" - ani nie zaszkodziłam ani nie dałam złych wskazówek :) Podsumowując,nie atakuj następnym razem kogoś kto jest tu nowy,to raz. Dwa, może dla Ciebie pomoc w zadaniu I. była zbędna, jednakże jestem na 100% pewna , że gdybyś powiedzmy miał dziecko ,które nagle przypomniało sobie o zadaniu domowym to byś pierwszy "pędził" (oczywiście nie znając języka angielskiego )na stronę www.ang.pl/forum/pomoc-jezykowa aby zdobyć odpowiedzi lub szukał gdziekolwiek indziej i wtedy nie uczył byś dziecka tylko już po fakcie.Tak zrobiłby każdy rodzic. Także kolega,który otrzymał odpowiedzi ma już "notatki" do nauki . Pozdrawiam Moni:) Ps uwielbiam dyskutować
edytowany przez MoniiMonii: 25 wrz 2015
ile masz dzieci?
cos ciekawego.
Znalazlabym pare slow oznaczajacych zdolnosci 'mg' ale 'zabawny chloptas' nigdy nie bylby jeden z nich.
Cytat: MoniiMonii
Zadanie 1.

3)cheaper ( nie wiem dlaczego w nawiasie jest expensive , bodajże jakaś pomyłka ;) )

Yes, yours...See mg's answer.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Podręczniki językowe

 »

English only