Prosze o sprawdzenie

Temat przeniesiony do archwium.
Mam do przetluamczenia test. Przetluamczylam go ale nie wiem czy dobrze moglby ktos sprawdzic ?



1. maluerindi (a name which means Running Water ) is lonley because he has nobody to talk to but his lonleiness won't change he is the last person in the world who can speak hes Aboriginal language. it's sad; he says, but there's nothing we can do about it now.

1. maluerindi (imię, które oznacza wodę bieżącą) jest samotny ponieważ on nie ma nikogo rozmawiać aby ale jego samotność nie zmienić się on jest ostatnią osobą na świecie kto móc mówić jego aborygeński język. to jest smutne; powiedzial, ale nie mozemy nic zrobic.



2. experts who study languages say that there are 51 other languages with just one speaker left 28 of them in australia. these languages are so close to drying out that nobody can save them. the experts tell us that out of the world's 6 000 languages, will disappear in the next 100 years
2. nie mam pojecia o co w tym chodzi ;(
Czy polski to Twój język ojczysty?
Haha, nasunęło mi się to samo pytanie ;).
1. maluerindi jest samotny gdyz nie ma nikogo z kim moglby porozmawiac jednak jego samotnosc nie zmieni faktu ze jest on ostatnim czlowiekiem na swiecie, ktory potrafil mowic w swoim ojczystym (pierwotnym) jezyku. To smutne, powiada jednak nic nie mozemy na to poradzic.
eksperci studjujacy jezyki, twierdza, ze jest jeszcze 51 innych jezykow, z tylko jednym mowca. pozostalo ich 28 w Australii. te jezyki w krotce totalnie sie wysusza i niestety nikt nie bedzie w satnie ich oszczedzic. ekspercjii mowia ze posrod 6 000 jezykow swiata (I TU CHYBA BRAKUJE LICZBY JAKIES POWINNO BYC NP:100) jezykow zniknie w ciagu 100 lat. inaczej zdanie nie ma sensu
sorki to przez moj komputer ;/ wszystko pomieszal ;/;/;/

tam powinno bc:
Maluerindi (imie ktore oznacza bierzaca wode) jest samotny bo nie ma nikogo z kim moglby porozmawiac , lecz jego samotnosc sie nie zmieni - jest on ostatnią osoba na swiecie ktora mowi po aborygensku. "Jest to smutne" powiedzial "ale nie mozemy nic zrobic"
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Studia językowe