List do sprawdzenia

Temat przeniesiony do archwium.
How you feel and what news at you . I hope that great . I feel good. I have many science therefore I must learn a lot, the most with history because I a few one. When I have any free time I play computer games the most often with enemy territorial but at the moment I'm waiting for premiere now game far cry 2.At Saturday in night I often go to the disco. This I dance with friends it's great party. I have any money therefore I would like fly to you. If you want. I would like come to you because we have a lot of interests. I'll fly to you at holiday the best in 25 June we'll can swim in sea because I often swim in the swimming-pool and at the moment I swim very good . I bought special camera which take photos under water. We’ll can make great pictures. we'll can to contain acquaintance with people with your country. I’ll so luck if I'll see you. Give me fast message or I can fly to you.

Jak się czujesz i co nowego u ciebie. Mam nadziej ze wszystko dobrze. Ja czuje się dobrze. Mam dużo nauki tak więc musze dużo się uczyć, najbardziej z historii bo mam kilka jedynek. Kiedy mam trochę wolnego czasu gram w Gry komputerowe najbardziej w enemy territorial ale czekam na premierę nowej gry far cry 2. W sobotę nocą często chodzę na dyskoteki tam tańczę z przyjaciółmi to jest wspaniała zabawa. Mam trochę pieniędzy tak więc Chciałbym przylecieć do ciebie. Jeśli będziesz chciał. Chciałbym przyjechać do ciebie ponieważ my mamy dużo zainteresowań, będziemy mogli pływać w morzu. Mógłbym przylecieć najlepiej 25 czerwca. Moglibyśmy pływać w morzu bo często pływam w basenie i pływam bardzo dobrze. Kupiłę specjalny aparat do robienia zdjęć po wodą. Moglibyśmy zrobić wspaniałe zdjęci. Możemy zawierać nowe znajomości z ludźmi z twojego kraju. Będę szczęśliwy jeśli cię zobaczę. Daj mi szybko odpowiedź czy będę mógł do ciebie przylecieć

Za pomoć serdecznie dziękuje
Bardzo proszę o pomoc bo jest tu dużo wyrażeń z którymi nie mam pewności czy są dobrze zbudowane gramatycznie;/
Czy naprawdę nikty mi nie pomoże czy mam myśleć że ten tekst jest ok
??
Prosze jeszcze raz chociaż te najistotniejsze błędy
Prosze na drugi raz nie uzywac kiepskiego translatora - tutaj kazde zdanie trzeba od nowa napisac.
Drugie - najlepiej pisz od razu po ang. a nie tlumacz z polskiego - bo jeszcze nie jestes na tym poziomie, zeby sobie z tym dac rade.

'How you feel and what news at you' . - (czy takie wzory pokazuja w podrecznikach?
I hope that (ale tutaj cos brakuje)great .
I feel 'good' (lepiej WELL).
I have many science (ale czego experiments, lessons, projects?),therefore I must learn a lot, the most with history because 'I a few one' (tego nawet nie rozumiem)
When I have any free time I play computer games, 'the' (po co to 'the' tutaj?) most often with enemy territorial but at the moment I'm waiting for THE premiere OF A 'now' (now - to teraz? chyba nie to) game CALLED Far Cry
2.'At' ON Saturday 'in' (niepotr) night I often go to the disco. 'This' (this- to znaczy 'to') I dance with friends it's A great party. I 'have any money' (to nie jest gram - I have some money) therefore I would like TO fly to you.
...If you want....- czy to jest zdanie?.
I would like TO come to you because we have a lot of SIMILAR interests. I'll fly to you 'at' DURING holiday the best 'in' ON 25 June. 'We'll' (nie - we'll to znaczy 'we wo;;' i nie mozesz uzyc..we will can'- czy tak teraz ucza?) can swim in THE sea because I often swim in the swimming-pool and at the moment I swim very 'good' WELL.
I bought A special camera which CAN take photos under water. 'We'll' (zmien to) can 'make' TAKE great pictures. 'we'll' (prosze sie nauczyc o modalach i takich bledow tutaj nie robic) can 'to contain' (co to niby znaczy tutaj?) 'acquaintance' (zle slowo - zly register - tutaj FRIENDS) with people 'with' FROM your country.
'I'll so' (I will so...nie, zmien to) luckY if I'll see you.
Give me fast message 'or' (or znaczy 'albo') zmien cale zdanie) I can fly to you.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia