proszę o sprawdzenie jednego zdanka

Temat przeniesiony do archwium.
Prosilabym o sprawdzenie jednego zdanka .


Many families limit oneself to spending their free time in front of the screen .

Many families limit their activites to spending their free time in front of the screen .
i jeszcze jedno ...

Radiation emitted by computer's screen ARE / IS harmful for our eyes .

Is czy are ??
>Radiation emitted by {the} computer's screen IS harmful {to your} eyes.
>Many families limit {themselves} to spending their free time in front of
>the screen.
>>Many families limit {themselves} to spending their free time in
>front of
>>the screen

tak, tylko ze to zdanie nie oznacza tego, co chcialas przekazac
czyli?
powyzsze zdanie mowi nam, iz ktos celowo ogranicza sie w czyms, aby zmniejszyc natezenie wystepowania tego zjawiska; lepszy przyklad na dole:

I've decided to limit myslef to eating 2000 calorie intake a day to try and lose weight.

Twoje powinno zawierac inne wyrazenie, np.:
devote themselves to spending...
a
to confine - moze być?
lub jakies inne?

Bo devote troche nie bardzo mi tu pasuje skoro znaczy poświęcać (się czemuś), oddawać (się), przeznaczać, takie bardziej pozytywne znaczenie a tu raczej nie o to chodzi ... moze nie mam racji ale takie odnosze wrazenie :))
bede wdzieczna za wszystki uwagi
tez tak sobie pomyslalem; 'confine' jest praktycznie synonimem 'limit', a wiec moim zdaniem nie za bardzo tutaj pasuje; na pewno szukamy jakiegos odpowiednika, ktorego konotacja bedzie zwiazana z negatywnym odbiorem
restrict może?

eh sama juz nie wiem niedlugo matura a ja jestem na tak marnym poziomie ;/ eh..
kto wie, moze ten 'limit' tez ma negatywny odcien; u mnie w slowniku jest tylko opisany taki przyklad, jaki podalem na samym poczatku :|
Jeszcze jedno zdanko potrzebne do poprawienia .
Zeby nie robic bałaganu wrzucam je do tego samego postu ;]

a więc jak napisac : Miejsca chętnie odwiedzane przez turystow są ....

Places willingly visited by tourists are ... (?????)
The free time of many (or a large number of) families boils down to no more than sitting in front of the TV screen

Many (or a large number of) families do no more than sit in front of the TV screen in their free time
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Programy do nauki języków