Wiadomość od użytkownika z allegro (EN)

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Otóż dostałem po angielsku wiadomość od pewnego zagranicznego użytkownika z Allegro i nie jestem pewien, co treść w niej zawarta dokładnie znaczy. Bardzo proszę o sprawdzenie, czy dobrze zrozumiałem (przetłumaczyłem) treść.
Oto oryginalna wiadomość:

Hello,
I am Richie Lavender,Chief Executive of Nlm Industries,My son is celebrating his bithday soon and i will like to buy your beautiful product that you have posted for sale to him.
First of all i will like to know if you still have more items for sale so that i will know what to budget for the purchase.
Also i want to know if it is in good condition.i dont know what amount you have put up for the item but i assure you that since i need it urgently,i will pay you 900 Euros for the parcel and 50 Euros for the shipping.If this is not ok by you,then contact me with your price because of my immediate need for you to send the parcel to my son in Africa(Nigeria).
lastly i will like you to know that i have called the Local post office,Ems Pocztex and Royal mail(Registered Mail) and they have told me that the shipping will only cost about 30-50 Euros,you can call me onmy number below,and send me yours if possible.ok
Richie.

A to moje tłumaczenie:
Cześć,
Jestem Richie Lavender, Dyrektor naczelny Industries Nlm, mój syn niedługo świętuje swoje urodziny i chciałbym kupić mu twój piękny produkt, który wystawiłeś na sprzedaż.

Po pierwsze chciałbym wiedzieć, czy wciąż masz więcej rzeczy na sprzedaż [tu chodzi chyba o akcesoria do laptopa], tak żebym wiedział, co uwzględnić w budżecie zakupu. Co więcej chcę wiedzieć, czy laptop jest w dobrym stanie. Nie wiem, ile dałeś za tego laptopa, ale zapewniam cię, iż w tej chwili potrzebuję go pilnie, tak więc zapłacę ci 900 euro za paczkę oraz 50 euro za wysyłkę. Jeśli to nie dobra oferta dla ciebie, wtedy skontaktuj się ze mną z twoją propozycją ceny (z tego względu, że potrzebuję bardzo pilnie wysłać paczkę mojemu synowi w Afryce (Nigeria).
Na koniec chciałbym, żebyś widział, że zadzwoniłem do lokalnej poczty, Ems Pocztex i Royal mail (list polecony) i powiedzieli mi, że ta wysyłka będzie kosztować tylko około 30-50 euro.
Możesz dzwonić do mnie na mój numer telefonu poniżej, oraz wysyłać mi swój numer jeżeli jest to możliwe. Richie.
sluchaj, to jest spam z Nigerii. Chca Cie wkrecic. Nie wyjdziesz na tym dobrze. Nie odpowiadaj na ten list.
Wyrzuc to do kosza, a Szanownemu Panu z Nigerii, odpowiedz czyto po polsku co o nim myslisz. Masz tutaj prawo nawet uzyc wyrazy obrazajace.
ja dostałem ten sam list - wysawiłem uszkodzonego laptopa wartość 360 euro koresponduje z tym kimś - ma juz zawieszone konto (bułgarskie) wyślę ten mail na komendę zobaczymy co z tego wyniknie
prosze poczytac na 'google' o Nigerian scams. Ten scam juz jest bardzo stary, - ale ciekawa jestem co ci nasi koledzy z Nigerii znowu wymysla.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie