jedno zdanie

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 58
poprzednia |
Mam takie wyrażenia jak: find out, carry out, look after, get on well with i work out.

Napisałam z nimi wszystkimi takie zdanie i prosiłabym o sprawdzenie.
I find out, I must carry out my job is a look after a children, because my aunt work out with them get well with.

z góry dziękuję :)
czy aby nie za złożone te zdanie?
Własnie miałam te wszystkie wyraz użyć w jednym zdaniu...;/
trochę stuczne te zdanie !
I found out that Sebastian looks after children and he carries out their orders without question that he gets on well with children and he is able to work their out.
>>>I find out, I must carry out my job is a look after a children, because my aunt work out with them get well with.

I found out that I have to carry out my job which is looking after children and I work their out with getting on together quite well
znowu źle
No to popraw zamiast marudzić
Poprawic to nie sztuka. Uczysz? Poprawiasz bledy uczniom sam czy wspolnie z nimi?
1. Na pewno masz jedno zdanie z tymi czasownikami napisac? Czy uzyc kazdego w jednym zdaniu?
2. Czy mozesz zmieniac forme kazdego czasownika czy musi byc w bezokoliczniku tak jak masz podane?
Mogę ewentualnie formę czasownika zmienić, ale ma być jedno zdanie... ;/
I found out that Sebastian looks after children and he carries out their orders without question that he gets on well with children and he is able to work their out.


prosze o wytknięcie błędów
W każdym razie nie ograniczam się tylko do stwierdzenia że jest źle.
To też każdy potrafi.
napisałeś, że wypełnia rozkazy dzieci :)

no i ta końcówka nie ma sensu: to work their out
I found out that Sebastian looks after children, carries out his responsibilities very well, and he is able to work the children out and gets on well with them.

Wcale mi się to zdanie nie podoba.
konsoltowałem to zdanie z rodowitym brytyjczykiem jest ok, ale tak jak wcześniej powiedziałem jest to stuczne zdanie :) forma gramatyczna ok,
>W każdym razie nie ograniczam się tylko do stwierdzenia że jest źle.
Racja. Oprócz powyższego twierdzisz, że marudzę.

>No to popraw zamiast marudzić
Przy drugiej błędnej poprawce nie wiem już co mam poprawiać. Wszystkie trzy wersje? Tylko pierwszą? Wszystkich mi się na pewno nie będzie chciało, więc sygnalizuję askerowi, że ta 'poprawka' jest źle napisana.
To, że gramatycznie poprawne jest to wiem, tyle że jakieś takie właśnie niezgrabne.
>konsoltowałem to zdanie z rodowitym brytyjczykiem
połowa Polaków też uzna formę 'poszłem' za poprawną

zreszta ty czasem nie pisales juz czegos o angielskim mysleniu?

zrozum, ze nawet jesli udalo ci sie zdac bardzo dobrze mature, to wcale nie musi oznaczac, ze piszesz bezblednie po angielsku. obecnie matura jest oceniana w taki sposob, ze niektorym sie udaje przeslizgnac z dosc przecietna znajomoscia gramatyki.
ale sens ma ok. więc ja nie wiem nad czym wy tak bolejecie :) zauważyłem że lubicie drążyć jeden temat. Zdanie ok, więc nie rozumiem czemu niektórym się nie podoba, dajcie swoje, nikt nie powiedział ze ja mam only think and write :)
Lukciu, w Twoim zdaniu na końcu powinno być "them", nie "their". Z "their" jest niepoprawnie.
dobre, bez urazy mogę się pochwalić iż jestem studentem filologi:)
Czytaj drążenie tematu i ucz się. Sam też drąż :) Na tym forum zbyt wiele osób się obraża (mówię ogólnie, nie do Ciebie) o byle co. Czasami jest tu gorzej niż w przedszkolu.
raczej "filologii" ;)
to zauważyłem :) Nobody is perfect. Kiedyś miałem na GG opis: Nobody like Jesus.
i wiecie co niektórzy pisali heheh że jestem g..... i jak tak mogę o Jezusie pisać :) a mogli się przynajmniej zapytać o sens mojego zdania :)
likes

albo nobody's
dobrze napisałem Nobody like Jesus . uwierz
?
to co to miało znaczyć?
hmm, proste zdanie, ale nie mów że nie wiesz?
(There's) nobody...?
ej co z Wami? Nikt jak Jezus, chciałeś dać Nobody likes Jesus. też poprawne ale zmienia sens zdania, i Ci co mnie chcieli ukamieniować myśleli tym zdaniem :)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 58
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie