Prosze o sprawdzenie

Temat przeniesiony do archwium.
Prosze o sprawdznie czy dobrze odpowiedzialam na pytania. z gory wielkie dzieki..


Do you have good neighbours?
Yes. I have. My neighbour is very good.

Do you live in a house or a flat?
I live in a block of flat.


What floor do you live on?
(co oznacza to pytanie?)

Where do you have neigbours?
I have neigbours next door

Do you know your neigbours?
Yes I know. My neigbours name Kaczyńscy. Their family is small. There ale four. Parents Monika and Tomek and children Stefan and Blanka. Stefan has five years and Blanka has 12.

Are their friendly? DO they help you?
Yes their are friendly. Their smiling. They help me. They care of my dog.

Do they make o lot of noise? What kind of noise?
Yes they make a lot of noise. They play piano everyday. Blanka and Stefan crying. Parents argue with their partner.


Do you have any other problems with your neighbours?
I didn’t any problems.
Do you have good neighbours?
My neighbourS 'is' ARE very good. (jak pytanie..do you have a good neighbour?..to wtedy my neighbour is..)
I live in a block of flatS.
What floor do you live on?
(na ktorym pietrze mieszkasz...I live on the .....floor)
Do you know your neigbours?
Yes I 'know' DO. My neigbours name ARE Kaczyńscy. There 'ale' ARE four OF THEM.
Stefan 'has five years and Blanka has 12' (to niestety musisz zmienic..po ang...tak nie mowimy...przypomnij sobie jak).
Are 'their' THEY friendly? DO they help you?
Yes 'their' THEY are friendly. 'Their' THEY dlaczego mylisz te 2 formy?)ARE ALWAYS smiling. They TAKE care of my dog.
They play THE piano everyday. Blanka and Stefan 'crying' CRY. THE parents argue with 'their partner' (nie, bo to wtedy bez sensu- tutaj EACH OTHER) .
I 'didn't' DON'T HAVE any problems.
sorry- zauwazylam,
My neigbours name IS KaczyńsKI.
>Do you have good neighbours?
>Yes. I {do}. My {neighbours are} very good.
>
>Do you live in a house or a flat?
>I live in a block of {flats}.
>
>
>What floor do you live on? (Na ktorym pieterku? :)
>(co oznacza to pytanie?)
{I live on the second floor}.
>
>Where do you have neigbours?
>I have neigbours next door.
>
>Do you know your neigbours?
>Yes, I {do}. My {neigbours' name's Kaczyński}. Their family is small. {They
>are} four {in number} - {the} parents, Monika and Tomek, and {the} children, Stefan and Blanka.
>Stefan {is} five years {old} and Blanka {is twelve}.
>
>Are {they} friendly? DO they help you?
>Yes, {they} are (friendly). {They smile}. They help me. They {take} care of my
>dog.
>
>Do they make o lot of noise? {If so,} what kind of noise?
>Yes, they make a lot of noise. They play {the} piano everyday. Blanka and
>Stefan {are always} crying. {Their} parents argue {a lot}.
>
>
>Do you have any other problems with your neighbours?
>{No,} I {don't}.
engee-
ja tutaj sie denerwuje, bo ludzie dalej pisza ...
*Stefan HAS 5 years - a ty im podpowiadasz cos, co byli uczeni na 2giej lekcji jez. ang.
oops, nie wiedzialem, ze tego ucza juz na 2giej lekcji :P
ale wiedzialem, ze sie zdenerwujesz przez to, no to wpadlem na pomysl, zeby od razu im o tej zasadzie podawania lat przypomniec :P
ale sie porobilo, dzieciaki zapominaja takich prostych rzeczy, ale zeby je uczyli o tym juz na drugiej lekcji :o
no no :)
engee-
dziekuje, ze myslisz o mnie, teraz juz chyba kazdy wie,
I AM x years old,
you are x years old,
he is x years old,
she is x years old....

p.s. a kiedy ucza? na TEFL/TESOL w UK to nie wiem czy nawet na pierwszej to nie jest.
>engee-
>dziekuje, ze myslisz o mnie

:)

>p.s. a kiedy ucza? na TEFL/TESOL w UK to nie wiem czy nawet na
>pierwszej to nie jest.

ja pamietam swoja pierwsza ksiazke do angielskiego 'English is fun', i tez ten temat byl chyba na pierwszym unicie, a jak nie to napewno na jednym z pierwszych
engee-
ale czy na pierwszej czy na drugiej to malenka roznica.
Ale wieksza jest ta, ze ty to jeszcze pamietasz, (choc moze to bylo pare lat temu) a inni juz zapominaja.
(a moze oni nas tylko 'testuja' czy my to wiemy? - to jest tez ciekawe. Moze tylko chca jakas reakcje od nas?)
>Ale wieksza jest ta, ze ty to jeszcze pamietasz

powiem tak - uwazam, iz tylko dlatego, ze mam stycznosc z angielskim na codzien, nie zapomnialem tych 'pierworodnych' regulek :)
w przeciwnym razie, podzielilbym los tych niewiniatek, ktore musza uczyc sie niejednokrotnie na pamiec tego, co ja mam w jednym palcu (a mam ich dziesiec ;)
lekcja angielskiego to 45 minut z zycia ucznia (x ilosc lekcji w tygodniu); potem dochodza jeszcze moze jakies korepetycje/szkoly jezykowe, ale to nigdy nie bedzie tyle, ile sie czerpie w kraju, z ktorego to jezyk angielski sie wywodzi :|
Gdy ja się zaczynałam uczyć angielskiego, to nauczyciel mi powiedział, że po angielsku się nie mówi "mam 10 lat" tylko "jestem 10 lat stara". Strasznie mnie to śmieszyło wtedy i utkwiło w pamięci na amen.
no to ja mam cos, co niedawno moj mentor w pracy powiedzial (cos odwrotnego do tego o byciu iles lat starym), I'm not 55 years old, I'm 55 years YOUNG - oczywiscie jest to forma nie za bardzo poprawna z tym, co nas uczono, jednak mozna jej uzyc w celu wyrazenia sie, iz nie lata sie licza, ale to, jak sie czlowiek z ta staroscia czuje - mlodo i tyle :)
>>I'm not 55 years old, I'm 55 years YOUNG - oczywiscie jest to forma nie za bardzo poprawna z tym, co nas uczono,....

Dwie uwagi.
1. jak juz dozyjesz do 55, to mozesz juz sie cieszyc i w swoj sposob 'odmladzac sie' uzywajac mlode 'young' formy slow, tak samo jak sie uzywa 'slang' czy teen language'.
2.ciekawe jest to, ze jak dzieci sa male, to chca byc starsze i mowia 'I am 5 and a 1/2', albo '7 and 3/4'. Jak osoba jest juz po drugiej stronie (50+)to te przezyle lata sie nie licza, bo jeszcze druga tyle trzeba zyc...wtedy czlowiek mysli, ze jeszcze jest mlody i ma wszystko przed soba.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie