Poprawnie?

Temat przeniesiony do archwium.
Czy w tym zdaniu jest błąd? -I talked to Brad Pitt himself.
Z góry dzięki :)
Nie widzę błędu. Chodzi Ci o użycie "himself"?
Pozdrawiwam
Tak własnie chodzi o to himself..... To było zadanie z poprawa błedów w zdaniu i czesc osób twierdzi ze nie powinno byc tego himself na koncu a ja mysle ze własnie powinno byc i to zdanie jest poprawnie
zalezy.
Bez 'himself' to zwykle rozmawiasz z nim i to nic nowego. (I talked to my Mum, the teacher, itd...)
Jak chesz zaskoczyc ludzi, ze wlasnie z nim rozmawialas to jest ok. (np. I talked to De Caprio himself),...wszystko zalezy co chcesz przekazac.
Himself tutaj ma funkcję podkreślania (Spotkałem się z Bradem Pittem _we własnej osobie_). Normalnie, jeżeli zdanie nie dotyczyłoby jakieś ważnej osoby, nie miałoby to sensu. Więc zazwyczaj nie trafisz na zdanie "I talked to John himself". Ale już np: "My project was reviewed by the boss himself" - mój projekt został oceniony przez szefa firmy we własnej osobie. The crowds were blessed by the Pope himself - Tłum został pobłogosławiony przez samego Papieża. Itd.
Jest to o ile mi się nic nie myli, w gruncie rzeczy ta sama funkcja, co ta w zdaniu „He baked the pie humself” – SAM upiekł ciasto. Oczywiście zdanie można by też stworzyć bez himself, ale wtedy nie będzie nacisku.
Pozdrawiam
J.
Super ! Dziekuje wam bardzo!
Temat przeniesiony do archwium.