sprawdzenie krótkiego tekstu:)) proszę o pomoc:))!

Temat przeniesiony do archwium.
Mam prośbę:) czy ktoś mógłby mi sprawdzić czy w tym poniższym tekście nie ma błędów? miałam napisać koniec pewnej historyjki i chciałbym aby nie było w tym błędów:)) za pomoc z góry dziękuje:):

...Next day, when Karen didn't come to school too, I was very bad and I had pangs of consience. I knew that i should do somethinsg so that feel better and apologize Miriam, but I didn't know how.! I thought that I can write a letter with apology to Miriam. I took sheet of paper and wrote: " Miriam! I'm sory! I know that I was stupid and unfair to you!. I understood that you are a normal person, who have own hobbys. I hope that you will forgive me. Sorry!" Next day Miriam came to school and said to me: "I forgive you and Julie too.!" I was happy. Thereafter we were a good friends and spent a lot of time together.


pomocy!:) proszę:)
Ludziee pomóżcie:)) bardzo Was wszystkich proszę:) pliss:) xD
>...Next day, when Karen didn't come to school too, I was very bad and
>I had pangs of consience.
nie za bardzo wiem o co chodzi nie przyszla do szkoly i z tego powodu mialas wyrzuty sumienia?

I thought it would be a good idea to apologise Miriam but i didn't know how. Finally, I decided to write a letter with apology to her. I took a sheet of paper and wrote: I'm very sorry! I shouldn't have been so stupid. I realised that you are an ordinary person with your own hobbies. (jestes zwykla osobą ktora ma swoje hobby???) I hope you will forgive me." The following day Miriam came to school to told me: "I forgive you and Julie too.!" I was
so happy. Since then we have been good friends and spent a lot of time
together.
dziękuje Ci serdecznie za pomoc:) wiem że ten tekst może się wydawać troszkę bez sensu ale to jest koniec pewnej historyjki i w całości łącznie z tą historyjką ma to sens:P
dziękuje!:)

« 

Pomoc językowa