notaka prosze o spr.

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o sprawdzenie.

1.
Peter
Gone to Michel. He is ill.
Back in an hour. After go to cinema.
Do shopping.

Paulina

2.
Peter
Sorry, can't go to match. Leas dog out.
Food is in fridge. Promise go to cinema
in next week.

Paulina
After 'go' (czy ty jemu dajesz polecenie, ze on ma isc do cinema?) to cinema.
(a gdzie PLEASE Do THE shopping.

Sorry, can't go to THE match. 'Leas dog out' (tego nie rozumiem).
Food is in THE fridge. 'Promise go to cinema 'in' (niepotr) next week. (tutaj nie wim, czy on ma Ci obiecac, ze sam pojdzie do kina?
miałam napisane że w notatkach używa się zdań rozkazujących i omija się przedimki takie jak 'the' i zaimki.
Ciekawe :)

Co Ty na to, terri?

Ja uważam, że jeśli robię notatkę dla siebie, to owszem, będzie ona bardzo skrótowa, choć przedimki pewnie bym zachowała. Natomiast notatka dla kogoś jednak już wymaga zachowania poprawnej gramatyki.
tak jest napisane w podręczniku "success"
ok, nie będę dyskutować z podręcznikiem, bo podręcznik nie może się bronić :)
Troche mi dziwnie brzmi, ale jak masz takie zadanie.... Sprobuj tak:


1.
Peter,
Gone to Michel's. He's ill.
Back in one hour. Then at cinema.
Please do shopping.

Paulina

2.
Peter,
Sorry, can't make (skrocenie: can't make it to the) match. Let dog out.
Food is in fridge. Promise outing to cinema
next week.

Paulina
ale kiedy piszesz o swoich planach, lepiej uzyc formy z ing
np. going to cinema afterwards/later
no i 'please' warto dodawac przed poleceniami.
Nie wiem, no po prostu nie wiem, jak mozna uwazac zdanie poprawne bez uzycia 'the' - autor ksiazki w ktorej pisze, ze to jest poprawnie, po prostu nie zna angielskiego.
>>>tak jest napisane w podręczniku "success"
Chcialabym dowiedzies sie autora tego podrecznika, zeby poszukac jego cala literature. Mysle, ze Prof. ktory pisal ta ksiazke napewno jest znany na calym swiecie.
proszę o sprawdzenie jeszcze tego.

Hi Ann,
I was first day in new school. New tutor was nice. I have cheerful class. School is clean and colourful. Classmates are very friendly and I feeling very well.
Paulina

Peter,
Keys are at neighbour in flat 7. John arrive to day evening about 22 hours. Remember about watering flowers. Will be after school. Wait until come. Must absolutely meet before party to together buy present for friend.
Paulina
proszę o sprawdzenie jeszcze tego.
Hi Ann,
'I was first'(Ja bylam pierwsza?) day in new school.
I have A cheerful class. Classmates are very friendly and I AM feeling very well.

John arriveS today 'evening' (niepotrzeba, bo jak dasz godz 10 p.m. to kazdy sie domysli ze to evening) 'about 22 hours' (nie, lepiej napisz 10p.m.
Remember about watering THE flowers.
'Will be after school' (ale co? kto? mam zgadzywac?).
Wait until come(ale kto ma przyjsc? nic z tego nie rozumiem).
Must absolutely meet before THE party to' together' (na koncu zdania) buy A present (together) for A friend.
>'I was first'(Ja bylam pierwsza?) day in new school.
miałam na myśli "Byłam pierwszy dzień w szkole"

>'Will be after school' (ale co? kto? mam zgadzywac?).
>Wait until come(ale kto ma przyjsc? nic z tego nie rozumiem).

"Będę po szkole"
"Czekaj aż przyjdę"
>>'I was first'(Ja bylam pierwsza?) day in new school.
> miałam na myśli "Byłam pierwszy dzień w szkole" - It was my first day at school?
>
>>'Will be after school' (ale co? kto? mam zgadzywac?). to chyba I will be...
>>Wait until come(ale kto ma przyjsc? nic z tego nie rozumiem). Wait UNTIL I come...
i co do pierwszego twojego wpisu to mi sie wydaje ze powinno byc 'the cinema' ale moge sie mylic.
Hi Ann,
I was first day in new school. New tutor was nice. I have cheerful class. School is clean and colourful. Classmates are very friendly and I feeling very well.
Paulina

- ja bym dała I FEEL... czepiam sie moze ;P i THE new tutor was nice...
jak znowu chcesz ta skrocona forme to bym tak napisalam:

Peter,
Keys are at neighbour(#7). John arrives tonight around 10. Remember to water flowers. I'll be home after school. Wait for me. Must get together (meet up?) before party to buy present for friend (albo friend's present).
Paulina
Temat przeniesiony do archwium.